Rosjanin a KRD
-
- Referent
- Posty: 459
- Rejestracja: 13 mar 2017, 13:00
- Zajmuję się: świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny
- Kontakt:
Rosjanin a KRD
Wniosek o KDR złożył Rosjanin. Rozwiedziony. Ma na utrzymaniu 3 dzieci mieszkających i uczących się w Polsce. Jeden student, 2 uczniów. Ojciec ma zezwolenie na pobyt czasowy z dostępem do rynku pracy do 2026. Student ma kartę pobytu na pobyt czasowy do września 2025. Uczniowie mają wizę: jeden do maja 2028, drugi do marca 2032.
-
- Referent
- Posty: 459
- Rejestracja: 13 mar 2017, 13:00
- Zajmuję się: świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny
- Kontakt:
Re: Rosjanin a KRD
Obywatel Białorusi. Nie Rosji.
-
- Referent
- Posty: 422
- Rejestracja: 15 maja 2019, 10:25
- Zajmuję się: KDR
- Kontakt:
Re: Rosjanin a KRD
warunki przyznania są w art. 5
czyli z pkt 2 badamy na jakiej podstawie są przyznane pobyty czasowe - potrzebne są decyzje wojewodyPrawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, który jest:
1) osobą posiadającą obywatelstwo polskie, mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
2) cudzoziemcem mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zezwolenia na pobyt czasowy udzielony w związku z okolicznością, o której mowa w art. 159 ust. 1 i art. 186 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2024 r. poz. 769 i 1222), lub w związku z uzyskaniem w Rzeczypospolitej Polskiej statusu uchodźcy lub ochrony uzupełniającej, jeżeli zamieszkuje z członkami rodziny na
terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
3) mającym miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz członkom jego rodziny w rozumieniu art. 2 pkt 4 ustawy z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz. U. z 2024 r. poz. 633), posiadającym prawo pobytu lub prawo stałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Oprócz Rosjanin a KRD - Karta Dużej Rodziny przeczytaj również:
czy można przyznać kdr na nowe dziecko?
Bułgaria
brak pesel we wniosku
czy przysługuje kdr?
Katra Dużej Rodziny
Przedłużenie KDR
zmiana nazwiska i karta dla małżonka
komu przyznać KDR
KDR dla obywatelki Rosji
Zmiana miejsca zamieszkania- wybór osoby, a rodziny.
odmowa dla dziecka
Przedłużenie karty dla studenta
czy należy się karta - Karta Dużej Rodziny
nowy członek rodziny - brak dzieci w systemie
orzeczenie o niepełnosprawności- pomożecie?
Przedłużenie ważności karty, a system nie widzi dzieci