@Gabryśka
Praktycznie się zgodzę, tylko z jednym wyjątkiem i pytaniem do autorki. Ja bym tu uznał, że jest to kdr dla nowego członka rodziny wielodzietnej (dla męża i córki), no bo nie jest to żadne uzupełnienie rodziny. Uzupełnić to można jak się kogoś "zapomni wpisać".
b) uzupełnienie rodziny – w SI KDR wybiera się jako podrodzaj wniosku „uzupełnienie rodziny”, jeżeli zostanie złożony wniosek dla członka rodziny wielodzietnej, który w chwili składania pierwszego wniosku o przyznanie Kart dla całej rodziny był członkiem rodziny, ale nie został uwzględniony we wniosku. Przykłady takiej sytuacji: rodzic/małżonek rodzica będący cudzoziemcem, oczekujący na wydanie dokumentu potwierdzającego prawo do zamieszkania na terytorium RP, osoba powyżej 18. roku życia oczekująca na przyjęcie do szkoły/szkoły wyższej, osoba pominięta przy wypełnianiu pierwszego wniosku lub rejestracji wniosku w Module Obsługi Karty SI KDR.
Zatem zdecydowanie bardziej pasuje
3. Wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny dla nowego członka rodziny wielodzietnej – wniosek ten wnosi się dla osoby, która w chwili składania przez rodzinę pierwszego wniosku o przyznanie Karty nie była jej członkiem. Przykłady takiej sytuacji: dziecko przyjęte w ramach rodzinnej pieczy zastępczej, gdy osoby wchodzące w skład tej rodziny posiadają już Karty, nowonarodzone dziecko, gdy osoby wchodzące w skład rodziny posiadają już Karty, małżonek rodzica, który wszedł w skład rodziny (zawarł związek małżeński z rodzicem) posiadającej już Karty.
https://www.gov.pl/web/rodzina/informacje-biezace
@wioli
Czy poprzedni mąż też jest w tej rodzinie (KDR)? Bo jeśli tak, to nie do końca mi się podoba że poprzedni i aktualny mąż będą w jednej rodzinie. Trzeba by było sprawdzić czy po rozwodzie byłemu mężowi sie kdr nadal należy tzn. czy był/jest ojcem trójki dzieci.