Czy należy się KDR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 28 lip 2020, 13:19

Kochani pomóżcie...
Małżeństwo (z przeszłością), Pani ma z pierwszego małżeństwa 2 dzieci, Pan też ma z pierwszego małżeństwa 2 dzieci, wspólnych dzieci nie mają. Razem jest 4 dzieci, dzieci Pani mieszkają z mamą i jej drugim mężem, dzieci Pana mieszkają ze swoją mamą w innej gminie, czyli małżeństwo wychowuje wspólnie 2 dzieci tej Pani. Żadne ze współmałżonków nie jest rodzicem 3 dzieci.... Wydaje mi się, że rodzinie się KDR nie należy, ale teraz to już nie jestem pewna …..
malzenstwo-kazde-z-rodzicow-po-2-dzieci ... p207678533
Pomóżcie proszę...
Aga645
Praktykant
Posty: 11
Od: 16 sty 2019, 19:05
Zajmuję się: PS


Napisano: 28 lip 2020, 13:40

I jeszcze to...z forum ops:
Odmowa przyznania Karty Dużej Rodziny
Sposób przyznawania członkom rodziny wielodzietnej Karty Dużej Rodziny reguluje Ustawa z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2014 poz. 1863 ze zm.), dalej cyt. jako k.d.r.

Przyznanie Karty nie wiąże się z wydaniem decyzji administracyjne,j natomiast odmowa przyznania następuje we wskazanej formie (art. 13 ust. 4 i 5 k.d.r). Wydanie decyzji administracyjnej daje wnioskodawcy możliwość wniesienia odwołania (art. 127 § 1 k.p.a.). Nie wymaga ono szczegółowego uzasadnienia, a wystarczy, że z odwołania wynika niezadowolenie z wydanej decyzji (art. 128 k.p.a.).

Ustawodawca konstruując ustawę o Karcie Dużej Rodziny wskazał, komu prawo do posiadania w/w Karty nie przysługuje, tj.: prawo do posiadania Karty nie przysługuje rodzicowi, którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił go władzy rodzicielskiej lub jej nie ograniczył przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci. Prawo to nie przysługuje również rodzicowi zastępczemu lub prowadzącemu rodzinny dom dziecka w przypadku, gdy sąd orzekł o odebraniu im dzieci z uwagi na niewłaściwe sprawowanie pieczy zastępczej. Tym sam w przypadku złożenia wniosku o Kartę przez w/w osoby organ będzie zobligowany do odmowy jej przyznania. Nie można jednak przyjąć, że są to jedyne przesłanki, które będą skutkowały wydaniem decyzji odmawiającej przyznania Karty. Wskazana sytuacja będzie miała również miejsce, gdy wniosek złoży rodzic posiadający 2 dzieci. Zatem kolejne przesłanki będą wynikały m.in. z katalogu osób uprawnionych do Karty Dużej Rodziny.
Aga645
Praktykant
Posty: 11
Od: 16 sty 2019, 19:05
Zajmuję się: PS

Napisano: 29 lip 2020, 7:05

Jeżeli Ci Państwo są małżeństwem (a z Twojego opisu wnioskuję, że tak) i nie pozbawiono ich władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dzieci w pieczy zastępczej to Karta jak najbardziej się im przysługuje, ponieważ razem mają 4 dzieci. Gdyby małżeństwem nie byli wtedy karta się im nie należy. Pozdrawiam :)
Gabryśka
Stażysta
Posty: 76
Od: 11 mar 2020, 10:37
Zajmuję się: KDR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny