Opłata za nowe karty z uwagi na zmianę nazwiska

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 24 lip 2020, 11:07

Witam! Mam osobę, która ma kartę plastikową na stare nazwisko, wyszłam za mąż i chce nową kartę z nowym nazwiskiem + elektroniczną, której wcześniej nie miała, czy w takiej sytuacji musi dokonać opłaty jak za duplikat za kartę plastikową i za elektroniczną (której wcześniej nie miała). Gdzie we wniosku zaznacza się zmianę nazwiska, czy musi oddać starą kartę? jeśli tak to co się z nią robi?
wioli
Referent
Posty: 458
Od: 08 lip 2018, 18:29
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 28 lip 2020, 14:20

Opłaca 9.78 zł tylko za duplikat, za drugą formę nie pobiera się opłaty.
We wniosku zaznaczasz: "Wnoszę o nową KDR dla członka rodziny, który był wcześniej jej posiadaczem" a w powodzie wniosku: "Zmiana danych na karcie"
Starą kartę unieważniasz i odcinasz róg, wpinasz do akt i tyle.
jodor
Praktykant
Posty: 11
Od: 22 sty 2020, 14:19
Zajmuję się: ST/KDR/DM/DE/ZP/ADM

Napisano: 28 lip 2020, 15:15

Przy zmianie danych nie wnosi się opłaty za duplikat
Monica
Stażysta
Posty: 73
Od: 20 cze 2014, 16:53
Zajmuję się:

Napisano: 29 lip 2020, 8:46

Monica pisze:
28 lip 2020, 15:15
Przy zmianie danych nie wnosi się opłaty za duplikat
Na podstawie czego tak twierdzisz?
jodor
Praktykant
Posty: 11
Od: 22 sty 2020, 14:19
Zajmuję się: ST/KDR/DM/DE/ZP/ADM

Napisano: 29 lip 2020, 9:41

Też uważam, że nie wnosi się opłaty za duplikat, ponieważ nie wnioskujesz o duplikat tylko o nową kartę bo zmieniły się dane (nazwisko).
Gabryśka
Stażysta
Posty: 76
Od: 11 mar 2020, 10:37
Zajmuję się: KDR

Napisano: 29 lip 2020, 12:59

Nie wydajesz duplikatu, tylko zamawiasz nową kartę, - nic nie płaci nie wprowadzajcie w błąd...
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 845
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 29 lip 2020, 13:00

Monica pisze:
28 lip 2020, 15:15
Przy zmianie danych nie wnosi się opłaty za duplikat
Jeżeli zmieniają się dane to to nie jest już duplikat :)

Proszę zapoznać sei z pojęciem słowa duplikat :)
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 845
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 29 lip 2020, 13:02

jodor pisze:
28 lip 2020, 14:20
Opłaca 9.78 zł tylko za duplikat, za drugą formę nie pobiera się opłaty.
We wniosku zaznaczasz: "Wnoszę o nową KDR dla członka rodziny, który był wcześniej jej posiadaczem" a w powodzie wniosku: "Zmiana danych na karcie"
Starą kartę unieważniasz i odcinasz róg, wpinasz do akt i tyle.
Nie wprowadzaj w bład....przeczytaj przepisy, nie zostawiamy w aktach uniewaznionych kart
§2.1.Wójt (burmistrz, prezydent miasta) unieważnia Kartę przez wprowadzenie do systemu teleinformatycznego, októrym mowa wart.18ust.1pkt2 ustawy zdnia 5grudnia 2014r. oKarcie Dużej Rodziny, zwanej dalej „ustawą”, infor-macji ounieważnieniu Karty oraz odcięcie jednego zrogów Karty opowierzchni co najmniej 1cm2.2.

Kartę, unieważnioną w sposób określony w ust.1, zwraca się członkowi rodziny wielodzietne
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 845
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 29 lip 2020, 13:54

naitsyrk85 pisze:
Monica pisze:
28 lip 2020, 15:15
Przy zmianie danych nie wnosi się opłaty za duplikat
Jeżeli zmieniają się dane to to nie jest już duplikat :)

Proszę zapoznać sei z pojęciem słowa duplikat :)
naitsyrk85 pisze:
jodor pisze:
28 lip 2020, 14:20
Opłaca 9.78 zł tylko za duplikat, za drugą formę nie pobiera się opłaty.
We wniosku zaznaczasz: "Wnoszę o nową KDR dla członka rodziny, który był wcześniej jej posiadaczem" a w powodzie wniosku: "Zmiana danych na karcie"
Starą kartę unieważniasz i odcinasz róg, wpinasz do akt i tyle.
Nie wprowadzaj w bład....przeczytaj przepisy, nie zostawiamy w aktach uniewaznionych kart
§2.1.Wójt (burmistrz, prezydent miasta) unieważnia Kartę przez wprowadzenie do systemu teleinformatycznego, októrym mowa wart.18ust.1pkt2 ustawy zdnia 5grudnia 2014r. oKarcie Dużej Rodziny, zwanej dalej „ustawą”, infor-macji ounieważnieniu Karty oraz odcięcie jednego zrogów Karty opowierzchni co najmniej 1cm2.2.

Kartę, unieważnioną w sposób określony w ust.1, zwraca się członkowi rodziny wielodzietne
Ależ w was jadu!
Rozumiem, że Wy się nie mylicie, tak?
to ja przepraszam, wypisuje się z tak "miłego" grona
jodor
Praktykant
Posty: 11
Od: 22 sty 2020, 14:19
Zajmuję się: ST/KDR/DM/DE/ZP/ADM

Napisano: 30 lip 2020, 11:48

:lol:

Nie myli się ten kto nic nie robi :o, a KDR to trudny temat, ale jest tak jak naitsyrk85 napisał.

Jeśli chodzi o system
[X] Wniosek o nową Kartę dla osoby, która już była posiadaczem
Powód wydania karty: zmiana danych na karcie.
Dobrze jakby napisała gdzieś na wniosku, że powodem ponownego wnioskowania o kartę dla tego cżłonka rodziny (lub dla siebie) jest zmiana nazwiska.

No i tamtą powinno się unieważnić - obcinając fizycznie jej róg i w systemie.
michu95
Starszy referent
Posty: 701
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny