To jak pisać w decyzji?SYGNITY pisze:Tylko proszę, zrozumcie że jak oprogramowanie nie stosuje się do wymagań Ministerstwa, to utraci homologację i w ogóle utracicie możliwość używania oprogramowania. Poza tym, darujcie uwagę, ale w Polsce póki co szkolenia nie stanowią źródła prawa. Macie interpretację kogoś ze szkolenia kontra interpretację osób z Departamentu, który tworzył to prawo.
pozdrawiam
oprogramowanie działa zgodnie z interpretacjami uzyskanymi od osób z departamentu merytorycznego Ministerstwaana@ pisze:Macie interpretację kogoś ze szkolenia kontra interpretację osób z Departamentu, który tworzył to prawo.
No tak, ma Pan rację......SYGNITY pisze:Tylko proszę, zrozumcie że jak oprogramowanie nie stosuje się do wymagań Ministerstwa, to utraci homologację i w ogóle utracicie możliwość używania oprogramowania. Poza tym, darujcie uwagę, ale w Polsce póki co szkolenia nie stanowią źródła prawa. Macie interpretację kogoś ze szkolenia kontra interpretację osób z Departamentu, który tworzył to prawo.
pozdrawiam
Panie Tomaszu, wytyczne i interpretacje Ministerstwa stanowią takie samo "źródło prawa". To znaczy również nim nie są.SYGNITY pisze:Poza tym, darujcie uwagę, ale w Polsce póki co szkolenia nie stanowią źródła prawa. Macie interpretację kogoś ze szkolenia kontra interpretację osób z Departamentu, który tworzył to prawo.
pozdrawiam
Czyli w sentencji ma być kwota po pomniejszeniu, a nie przed. I twierdzenie, że strona jest uprawniona do kwoty bez pomniejszenia wprowadza w błąd i przede wszystkim, nie jest zgodne ze źródłem prawa.W przypadku gdy dochód rodziny przekracza kwotę, o której mowa w ust. 1 lub 2, pomnożoną przez liczbę członków danej rodziny o kwotę nie wyższą niż łączna kwota zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami przysługujących danej rodzinie w okresie zasiłkowym, na który jest ustalane prawo do tych świadczeń, zasiłek rodzinny wraz z dodatkami przysługuje w kwocie ustalonej zgodnie z ust. 3a.
3a. W przypadku przekroczenia kwoty uprawniającej daną rodzinę do zasiłku rodzinnego, o której mowa w ust. 3, zasiłek rodzinny i dodatki do zasiłku rodzinnego przysługują w wysokości różnicy między łączną kwotą zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami, o której mowa w ust. 3, a kwotą, o którą został przekroczony dochód rodziny.
Ależ już to zrobiliśmy. Wszystko co Wam tu udostępnialiśmy tj. objaśnienia osób z Departamentu, który tworzył to prawo, wraz z opracowanymi przez nie przykładami, zarówno jeśli chodzi o niepomniejszanie kwoty, jak i o dojazdy, to są odpowiedzi Ministerstwa na nasze pytania.kronos79 pisze:Rozumiem, że stosujecie się do wytycznych ministerstwa i że to nie Wasza wina, byłbym jednak wdzięczny, gdyby uwzględnili Państwo nasze uwagi i zwrócili się do MRPiPS z zapytaniem co do takiego rozwiązania w związku z wątpliwościami realizatorów ustawy. Art. 5 ust. 3-3b nie daje podstaw do takiego wnioskowania