Trzynasta emerytura podpisana.

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 20 maja 2019, 13:43

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 24 kwietnia 2019 r. Poz. 743 USTAWA z dnia 4 kwietnia 2019 r. o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r.
Fiedka
Praktykant
Posty: 3
Od: 29 mar 2019, 11:18
Zajmuję się: dodatki mieszkaniowe i energetyczne


Napisano: 22 maja 2019, 10:17

Ta trzynastka emerytów ma być wypłacana w maju. Czy mamy to liczyć do dochodów?
Czy może miłościwie nam panujący ogarnęli temat i wyłączyli trzynastkę?
MadJack
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 76
Od: 26 lip 2017, 9:29
Zajmuję się: DE, DM, FA, ST, ŚW

Napisano: 22 maja 2019, 11:03

Jeżeli przeczytasz ustawę z 4 kwietnia 2019 o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019r. to w art. 8 masz wymienione ustawy, do których nie wliczasz tego do dochodu i m.in. jest tam ustawa o dodatkach mieszkaniowych.

Mówiąc prościej nie wliczasz tego do dochodu.
GOPS_1234
Stażysta
Posty: 67
Od: 05 mar 2019, 13:12
Zajmuję się: PS, DM, DE, DS, ŚW

Napisano: 22 maja 2019, 15:19

A to musiało mi umknąć, dzięki za info.
MadJack
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 76
Od: 26 lip 2017, 9:29
Zajmuję się: DE, DM, FA, ST, ŚW

Napisano: 23 maja 2019, 8:07

Witam
Jak wpisujecie w podstawie prawnej obecnie?
Rozumiem, że ustawę wykluczającą 13 emeryturę trzeba przecież ująć na czas, w którym 13 obejmuje okres, za który bierzemy dochód do DM.
Pozdrawiam
kryops
Praktykant
Posty: 20
Od: 11 kwie 2018, 11:29
Zajmuję się: DM

Napisano: 24 maja 2019, 11:45

kryops pisze:Rozumiem, że ustawę wykluczającą 13 emeryturę trzeba przecież ująć na czas, w którym 13 obejmuje okres, za który bierzemy dochód do DM.
Uważam, że nie trzeba. Jesli chciałbyś ująć wszystko, czego nie wliczamy, to strony by zabrakło :D .
A to, że "500+" nie wliczasz, to też piszesz w podstawie?
Maxima
Podinspektor
Posty: 1244
Od: 14 kwie 2017, 9:34
Zajmuję się: DM DE

Napisano: 24 maja 2019, 11:56

Też myślę, że na tę nieszczęsną 13-tkę w podstawie prawnej należy opuścić zasłonę przemilczenia. Nikt się przecież do tego nie doczepi.
Krwawa
Podinspektor
Posty: 1215
Od: 09 kwie 2014, 14:46
Zajmuję się:

Napisano: 07 cze 2019, 10:50

Maxima pisze:
kryops pisze:Rozumiem, że ustawę wykluczającą 13 emeryturę trzeba przecież ująć na czas, w którym 13 obejmuje okres, za który bierzemy dochód do DM.
Uważam, że nie trzeba. Jesli chciałbyś ująć wszystko, czego nie wliczamy, to strony by zabrakło :D .
A to, że "500+" nie wliczasz, to też piszesz w podstawie?
To akurat w sumie piszę podając artykuł 3.3 z ustawy o dodatkach mieszkaniowych :D, ale dzięki za odpowiedzi. Nie ma co sobie życia utrudniać :)
kryops
Praktykant
Posty: 20
Od: 11 kwie 2018, 11:29
Zajmuję się: DM


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny