turnus rehabilitacyjny

ODPOWIEDZ
Mirka25

turnus rehabilitacyjny

Post autor: Mirka25 »

otrzymałam dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego i chce wyjechać na turnus za dwa kilka dni. PCPR się nie zgadza twierdząc, że powinnam poinformować na 21 dni przed rozpoczęciem turnusu. Co mogę w tej sprawie zrobić.
Awatar użytkownika
Tomasz1981
Inspektor
Posty: 2094
Rejestracja: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA
Kontakt:

Re: turnus rehabilitacyjny

Post autor: Tomasz1981 »

pracownicy tego pcpr postępują zgodnie z przepisami rozporządzenia dot. turnusów, tj:

"§ 7. Osoba niepełnosprawna, w terminie 30 dni od otrzymania powiadomienia o przyznaniu dofinansowania, nie później jednak niż na 21 dni przed dniem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego, przekazuje centrum pomocy informację o wyborze turnusu, w którym będzie uczestniczyła."

u mnie był przypadek że na 6-7 dni przed rozpoczęciem turnusu, poszliśmy osobie na rękę i wszystko załatwiliśmy, czyli oświadczenie organizatora turnusu i przelew, co nie do końca jest zgodne z ww. przepisem, może kontrola się nie czepi i a jak się czepi to może uda się wytłumaczyć;

ale na 2 dni przed rozpoczęciem turnusu to lekka przesada, proszę się nie dziwić, nie wszyscy urzędnicy chcą brać odpowiedzialność za wykonanie pracy niezgodnej z przepisami

proponuje wybrać inny termin turnusu
ODPOWIEDZ