turnusy-dyscyplinarne wyrzucenie - Stare tematy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Napisano: 23 sie 2010, 12:36

Blagam o pomoc, od kogo egzekwowac srodki z pfron jesli uczestnik turnusu po 2 dniach dyscyplinarnie zostal usuniety my od organizatora czy orgniz. od os. niepelnosprawnej i wtedy nam?
~trusia


Napisano: 23 sie 2010, 13:36

Przypadki kiedy organizator ma obowiązek zwrotu środków PFRON wymienione zostały w Par. 12 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia. Nie ma tam mowy o usunięciu uczestnika z jego winy z turnusu. Wniosek z tego nie musi w takiej sytuacji zwracać. Z punktu widzenia Par. 4 ust. 4 rozporządzenia wydaje się, że takiego zwrotu powinna dokonać osoba niepełnosprawna.
~Pon.

Napisano: 23 sie 2010, 14:23

dziekuje, a czy o ten zwrot powinien sie starc organizator czy my jako pcpr?
~trusia

Napisano: 23 sie 2010, 14:36

Gdyby środki odzyskał organizator i zwrócił PCPR-owi dofinansowanie, to byłaby luksusowa sytuacja. Ale czy będzie chciał. Jeśli nie - to chyba należałoby żądać zwrotu od niepełnosprawnego. Tylko jak określić podstawę zwrotu - samo rozporządzenie czy też łącznie z odpowiedzialnością za szkodę wg Kodeksu Cywilnego?
~Pon.

Napisano: 23 sie 2010, 14:57

i wlasnie tutaj mam wielki problem bo osoba jest nieodpowiedzialna organizator tez sie miga i jestem w kropce:(
~trusia

Napisano: 23 sie 2010, 15:25

Miałam taką sytuację. Organizator zwrócł nam pieniądze. Ale on był w takiej despeacji, że na własny koszt odwiózł turnusowiczkę do domu po 2 dniach pobytu na turnusie. Do dziś mam w uszach opieprz jaki usłyszałam - kogo im podesłaliśmy. Współczuję sytuacji.
~ŁG

Napisano: 09 wrz 2010, 19:50

od uczestnika
~___



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x