turnusy rehabilitacyjne

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 16 mar 2016, 14:02

Witajcie!
Mamy problem dotyczący turnusów rehabilitacyjnych. W myśl rozporządzenia w przypadku znacznego niedoboru środków możemy obniżyć dofinansowanie do turnusów o 20% albo przyjąć zasadę przyznawania dofinansowania tej samej dorosłej osobie raz na dwa lata.
Nie stosujemy się do tych zapisów, tniemy ludziom te 20% i nie ma szans na to, żeby w przyszłym roku mogły jechać te same osoby. Zresztą był czas kiedy przez kilka lat dorosłe osoby w ogóle nie dostawały dofinansowania a od zeszłego roku tylko te najdłużej oczekujące.
Regulujemy to wszystko zarządzeniami wewnętrznymi ale zakwestionowała nam to prawniczka, kategorycznie nakazując stosowanie się do zapisów rozporządzenia a to ozn, że nie będziemy mogli zrealizować ani jednego wniosku z innych zadań.
Jak to jest u was? Macie jakiś pomysł na wyjście z opresji?
Marcinpcpr.


Napisano: 16 mar 2016, 14:13

My dajemy dofinansowanie tylko dzieciom dodatkowo obniżone o 20%.
Regulujemy to na pierwszej komisji w danym roku. Nie robimy nawet zarządzenia.
Nie widzę problemu....
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 263
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:

Napisano: 16 mar 2016, 14:14

po prostu przy podziale środków na turnusy brak środków (albo bardzo ograniczone) i problem z głowy. my zapisaliśmy w regulaminie, że w tym roku tylko dzieci wraz z opiekunami
pcprkolb

Napisano: 16 mar 2016, 14:17

A czy kontrola nie zakwestionowała Wam tego, że nie stosujecie się do rozporządzenia?
Marcinpcpr.

Napisano: 16 mar 2016, 14:20

Oczywiście że musicie się stosować do rozporządzenia, zarządzenie nie może być sprzeczne z rozporządzeniem, poza tym z punktu widzenia prawnego zarządzenie nie jest aktem prawnym, co oznacza że gdybyście mieli jakieś odwołania do SKO to od razu Wam to wytkną. W rozporządzeniu jest napisane albo obniża się dof. albo przyznaje raz na dwa lata, więc można zastosować jedną z tych zasad. My to regulujemy w ten sposób.. mamy też zarządzenie ale wybieramy grupę osób do dof. na podstawie oceny społecznej (podstawą jest rozporządzenie, które mówi o tym że pracownik socjalny przeprowadza ocenę społeczną, a w zarządzeniu ustalamy jakie kryteria są brane pod uwagę w ocenie społecznej). Zgodnie z rozporządzeniem dzieci, młodzież ucząca się, I i II grupa są na równi uprawnione do wyjazdu... niestety.
rita5

Napisano: 16 mar 2016, 14:39

My regulujemy Zarządzeniem gdzie zaznaczamy że W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI te osoby które nie korzystały w ostatnich 4 latach. Oczywiście kasa ograniczona więc tym samym inni nie mają szans, ale takim zapisem "w pierwszej kolejności" nie jest to naruszenie rozporządzenia. W tym roku dodatkowo myślimy na przyznawaniu opiekunów tylko dla dzieci i do znacznego stopnia. Nie wiem czy mamy takie prawo tzn. czy nie przyznawać umiarkowanym skoro lekarz zaznaczył opiekuna. Choć wiem że to w większości jest naciągane.
gran

Napisano: 16 mar 2016, 14:39

ale gdzie tu niestosowanie się do rozporządzenia?? w pierwszej kolejności dzieci, młodzież ucząca się, I i II grupa - a więc wszystko gra (dzieci się łapią)
pcprkolb

Napisano: 16 mar 2016, 15:42

Ha...dla mnie to rozumowanie bez sensu. Jeżeli środków jest tak mało, że ledwo starcza na inne zadania trzeba szukać priorytetów. Z rozporządzenia wynika także, ze trzeba dać na likwidację barier, przedmioty ortopedyczne ect. Jeżeli dalibyśmy do turnusów nie mielibyśmy na inne zadania...
wolfnash
Awatar użytkownika
Referent
Posty: 263
Od: 02 mar 2016, 10:36
Zajmuję się:

Napisano: 16 mar 2016, 15:46

wolfnash pisze:Ha...dla mnie to rozumowanie bez sensu. Jeżeli środków jest tak mało, że ledwo starcza na inne zadania trzeba szukać priorytetów. Z rozporządzenia wynika także, ze trzeba dać na likwidację barier, przedmioty ortopedyczne ect. Jeżeli dalibyśmy do turnusów nie mielibyśmy na inne zadania...
Dlatego wybieramy grupę osób spośród osób uprawnionych. Nie dajemy przecież wszystkim, bo na to nie ma pieniędzy. Tylko że nie robimy tego bezpośrednio na podstawie zarządzenia dyrektora ale po ocenie społecznej do której prawo daje właśnie rozporządzenie o turnusach.
rita5

Napisano: 16 mar 2016, 22:20

witam
u mnie przez ostatnie lata było tak, że przy podziale środków w budżecie dawaliśmy tylko i wyłącznie dla dzieci i młodzieży, obniżone o 19-20% i jednego roku było tak, że dostały tylko te dzieci, które w roku poprzednim nie były, w innych latach było tak, że w pierwszej kolejności te które nie były rok wcześniej a później pozostałe, regulowane to było rozporządzeniem dyrektora.

dla dorosłych nie przeznaczaliśmy ani złotówki i było po problemie

natomiast w tym roku, zamierzamy dać dla dzieci i młodzieży (nie wiem jeszcze czy nie tylko dla tych co nie były w roku poprzednim?) i dla dorosłych (znaczny i umiarkowany)
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1609
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny