Może ktoś podpowie. Klient Ośrodka miał przyznany zasiłek stały i świadczenie pieniężne na zakup posiłku lub żywności z programu rządowego. W połowie miesiąca trafił do aresztu gdzie będzie przybywał do połowy grudnia albo dłużej. Zasiłek stały zawiesiliśmy od dnia aresztowania i wypłaciliśmy tylko część zasiłku za dany miesiąc. Ale co z jego świadczeniem na zakup żywności zawieszamy czy uchylamy? Świadczenie było przyznane do grudnia. Czy za połowę miesiąca zanim trafił do aresztu wypłacany świadczenie? (zasiłków nie zdążył odebrać bo został aresztowany przed dniem wypłaty)
A co w sytuacji gdy żona ma przyznany zasiłek na opał, a mąż jest tymczasowo aresztowany czy bierzemy go do składu rodziny żona mu kase wysyła do kicia i jest osadzony tylko na miesiące.
Agnesb2 – postępujesz analogicznie jak zrobiliście z zasiłkiem stałym. W uchwale „Posiłek w szkole i w domu” jest zapis, że świadczenia z tego programu przysługują osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającym kryterium dochodowe.
Nowa342 – jeżeli świadczenie przyznaliście już żonie (zasiłek dla osoby w rodzinie), to nic nie musicie robić. Przy kolejnych zasiłkach pana aresztowanego w składzie rodziny nie uwzględnia się, ponieważ świadczenia z pomocy społecznej nie przysługują aresztowanym i osadzonym. To, że żona wysyła mu kasę do więźnia, jest jej prywatną inicjatywą. Dla nas pan chwilowo nie istnieje, ma wyżywienie, ubranie i dach nad głową, więcej nie potrzebuje.
Czyli świadczenie z programu zawieszam ale czy wypłacam za część miesiąca czy w miesiącu aresztowania świadczenie nie przysługuje? Wydaje mi się, że to świadczenie jest niepodzielne.