Mogę prosić o przesłanie wzoru dec. uchylającej. Matka z dziećmi wyprowadziła się w marcu i muszę uchylić decyzję. Stypendium miałem przyznane od od 01.10.2014 do 31.10.2014(czyli jednorazowa wypłata).
Nienależnie pobrane świadczenie. Moim zdaniem, potrzeba jest wzowić postępowanie i przesłuchać stronę, zebrać dowody , potem uznać za nienależne itd. Czemu nie wymagałaś przy pełnoletnim zaświadczenia ze szkoły, że jest uczniem ? Jeśli się odwoła może SKO uznać , że to na organie spoczywa odpowiedzialność za wydana decyzję.
Przed wydaniem decyzji o nienależnym świadczeniu oczywiście decyzja uchylająca decyzje ostateczną i powołanie sie na zapsiy ustwy o systemie oświaty- kto może korzystać z pomocy i przepisy KPA. Jak składał to był uczniem ?
przy składaniu wniosku było wszystko ok miał zaświadczenie wniosek spełniał wszystkie przesłanki do pozytywnego rozpatrzenia sprawy. dopiero teraz okazało się że został skreślony z listy. wznowiłam postępowanie i wysłałam wezwanie do złożenia wyjaśnień. Na podstawie KPA uchylić w związku z ustawą o systemie oświaty a umorzyć czy żądać zwrotu na podstawie ustawy o finansach publicznych?
Czy wypełniał oświadczenie o obowiązku informacji o zmianie sytuacji? to by dawało dodatkowy argument.Jeśli potraktujesz zgodnie z zapisami ustawy o systemie to masz możliwość odstąpienia od zwrotu, ale muszą być mocne podstawy ( wymienione w ustawie) i racjonalne wypowiedzi strony. Miom zdaniem lepszym rozwiązaniem gdyby strona wnosila o odstąpienie z odpowiednim umotywowaniem. Jeśli organ nie zastosuje odstapienia od zwrotu to sie zobowiązuej strone do zwrotu i od tej chwili obowiazuje ustaw o finansach i rozłożyc na raty , umorzyć może tylko (u mnie) Prezydent na wniosek zobowiązanego.
oświadczenie o informowaniu u mnie piszą własnoręcznie - oszczędności no tak tylko w ustawie o systemie oświaty mało jest rozbudowane postępowanie w takim przypadku. art.90 o opisuję wprost co w takim przypadku gdyby to było stypendium szkolne. czyli teraz po wszczęciu i wezwaniu oraz po zgłoszeniu sie strony uchylić decyzje .
Jeśli żądać zwrotu to wydać decyzję czy wezwanie