UPOWAŻNIENIE

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 30 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 sty 2017, 10:44

a trzeba pisać zgłoszenie nowego zbioru danych do giodo ?
i do archiwum o rozszerzenie jednolitego rzeczowego wykazu akt ?
gasiak


Napisano: 02 sty 2017, 11:44

Ustawę tą realizuje pracownik świadczeń rodzinnych.
Na szkoleniu była o tym mowa, że wójt, burmistrz, prezydent upoważnia kierownika/dyrektora OPS do wydawania decyzji na podstawie art. 10 ust. 13 ustawy z 2016 r. poz. 1860 "Za życiem" w związku z art. 20 ust.3 ustawy o świadczeniach rodzinnych.

No i co Panie/Pani heiland
Zmień szkoleniowca... Kierownik może wziąć kogo chce i wcale nie musi być to osoba od ŚR.
A dodatkowo przywołana przez Ciebie podstawa prawna nie ma nic do ustawy "za życiem"
pawel.w

Napisano: 02 sty 2017, 11:52

u nas na sesji uchwałą mają to zadanie przekazać do ops
że ma być zmiana w statucie ops dopiero wtedy wójt da upoważnienia czy jakoś tak do tego czasu jak ktoś z wnioskiem lub po wniosek to może uzyska info i wniosek w sekretariacie nie wiem w sumie
gasiak

Napisano: 02 sty 2017, 11:55

Pani/Panie pawel.w, masz rację pisząc, że:
pawel.w pisze:Kierownik może wziąć kogo chce i wcale nie musi być to osoba od ŚR.
:lol:
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3234
Od: 04 sty 2013, 20:46
Zajmuję się: ŚR, FA, ŚW, ZFŚS
Lokalizacja: woj. lubelskie

Napisano: 02 sty 2017, 12:24

1. nie trzeba sesji;
2. nie trzeba zmiany statutu;
3. paweł.w ma poczucie humoru. Podoba mi się
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18543
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 02 sty 2017, 13:11

Elmer pisze:1. nie trzeba sesji;
2. nie trzeba zmiany statutu;
3. paweł.w ma poczucie humoru. Podoba mi się
u nas twierdzą, że trzeba zmianę statutu zrobić uchwałą rady gminy
ja się nie wtrącam ich sprawa niech robią jak tam uważają
gasiak

Napisano: 02 sty 2017, 13:23

lepiej tak, ale:
art. 10 ust. 13. Przepisy art. 3 pkt 7, 11 i 15a, art. 7 pkt 2 i 6, art. 20-22, art. 23 ust. 2-3f, ust. 4 pkt 3, ust. 6a-13, art. 23a, art. 23b, art. 24a, art. 25 ust. 3, art. 27 ust. 1 i 2 i art. 29-32 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych stosuje się odpowiednio.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18543
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 02 sty 2017, 13:24

cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18543
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 02 sty 2017, 14:00

Elmer, a zgłoszenie zbioru danych osobowych do GIODO i aktualizacja zbioru dotyczącego Asystentów rodziny?
Solitudo cordis,
Solitudo animae
Ojciec76
VIP
Posty: 1307
Od: 09 gru 2010, 9:31
Zajmuję się: PS i reszta w zależności od problemu
Lokalizacja: warmia, mazury

Napisano: 02 sty 2017, 14:01

niestety tak
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 18543
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:


  
Strona 2 z 3    [ Posty: 30 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny