widzieliście nowy projekt??!!!! - Świadczenia rodzinne

  
Strona 6 z 11    [ Posty: 104 ]

Napisano: 03 kwie 2014, 17:23

do Ania. Można ale SKO i tak uchyli i przyzna albo do ponownego
~PP


Napisano: 03 kwie 2014, 17:33

Skąd wiesz, że uchyli?
~Iks

Napisano: 03 kwie 2014, 17:33

tylko w takich przypadkach nie wypłacasz, to prawo już jest nabyte i nie ma ponownej weryfikacji
art. 2
Zasiłek dla opiekuna nie przysługuje za okresy, w
których:
1) osobie ubiegającej się o zasiłek dla opiekuna zostało ustalone prawo do szo lub śp
2)
na osobę wymagającą opieki innej osobie zostało ustalone prawo do szo lub śp


~Kati

Napisano: 03 kwie 2014, 17:46

to jak? nie dostanie sie odsetek jak sie nie zlozy wniosku o ten zasilek? a jak opiekowales sie do stycznia 2014 to jak maja zwrocic za od lipca do grudnia 2013?
~tereska

Napisano: 04 kwie 2014, 9:38

:/ projekt zakłada przynać zasiłek na czas orzeczenia lub bezterminowo, a dalej piszą, że jeżeli do końca okresu, na który zostało ustalone prawo do zasiłku dla opiekuna, pozostało więcej niż 3 miesiące, należy przeprowadzić aktualizację wywiadu to jak to w końcu jest?
~???

Napisano: 04 kwie 2014, 9:45

to rozumiem, że wszyscy na szo, którzy utracili śp od lipca rezygnują z szo i składają wniosek o zasiłek dla opiekunów? tym bardziej, że ich niepełnosprawni mają orzeczenie na czas nieoznaczony
~brum

Napisano: 04 kwie 2014, 10:01

odsetki okey, jasne dla mnie.

ale nadal nie rozumiem czemu mamy wypłacać wyrównania jak ktoś poszedł do pracy lub zaszły inne przesłanki powodujące zaprzestanie opieki. będziemy wypłaca wyrównania od ..do... praca, od..do... itd.? to co? sprawdzać w us lub zusie czy miał dochody lub podlegał zgłoszeniu do ubez. z jakiegoś tytułu? czysta sprawa jest, jesli w tym okresie od 01.07 do teraz jest w pupie, ale w pozostałych przypadkach jak go w pupie nie było?
~p.

Napisano: 04 kwie 2014, 10:02

nas to tylko strajk ratuje, rząd znowu pokazał swoje oblicze a my teraz będzie musielo to rozszyfrować. Znowu każdy GOPS będzie robił inaczej.....
~Gopsik

Napisano: 04 kwie 2014, 10:35

@p
\"ale nadal nie rozumiem czemu mamy wypłacać wyrównania jak ktoś poszedł do pracy lub zaszły inne przesłanki powodujące zaprzestanie opieki\"
Boże uchowaj, musi spełniać przesłanki określone w ustawie na dzień 31.12.12. Czyli, jeśli ich nie spełniał, to nie wypłacimy, tylko musimy to ustalić, a to już nie bedzie łatwe.
Projekt zakłada branie oświadczenia i ja bym na tym poprzestał.
Ale oczywiście dążąc do ustalenia prawy obiektywnej możesz też wystąpić do US, ZUS-u, czy wzywać świadków. :)
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 3317
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS

Napisano: 04 kwie 2014, 10:36

Gopsik
tylko spokój nas uratuje. To naprawdę nie jest jakas szczególnie złożona ustawa i nie ma podstaw do takich twierdzeń.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 3317
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS



  
Strona 6 z 11    [ Posty: 104 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x