Wstrzymanie ZDO - Świadczenia rodzinne

  
Strona 4 z 4    [ Posty: 34 ]

Napisano: 01 gru 2014, 22:06

Ricky pisze:
ON33 pisze:Jak to jest teraz...
Czy opiekunowie pobierający SZO lub ZDO muszą zamieszkiwać pod jednym dachem z podopiecznym?
Musi? chyba żartujesz.Wystarczy że ,,opiekun" pojawi się raz na pół roku na czas wywiadu, poudaje bardzo troskliwego :lol: ,a za parę dni siu za granicę do pracy :lol: .Pieniążki z mops oczywiście wpływają na konto :lol: i szafa gra.Takich przypadków jest bardzo dużo.
1.Termin ˝konieczność sprawowania opieki˝ zdefiniowany został w § 29 ust. l pkt 2 rozporządzenia ministra gospodarki, pracy i polityki społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. Nr 139, poz. 1328) jako całkowita zależność osoby od otoczenia, polegająca na pielęgnacji w zakresie higieny osobistej i karmienia lub wykonywania czynności samoobsługowych, prowadzenia gospodarstwa domowego oraz ułatwiania kontaktów ze środowiskiem. Pojęcie to ma zatem szeroki zakres przedmiotowy. Obejmuje bowiem pielęgnację, czyli zapewnienie osobie możliwości odżywiania, zaspokajania potrzeb fizjologicznych, utrzymywanie higieny osobistej itp. oraz załatwienie elementarnych spraw życia codziennego, takich jak robienie zakupów, sprzątanie, sporządzanie posiłków, pranie, uiszczanie opłat, umawianie wizyt lekarskich i kontrole przyjmowania leków. Wszystkie zaś powyższe elementy łącznie wyczerpują treść terminu ˝konieczność sprawowania opieki˝. https://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/303E554A Radzę co niektórym dokształci się i dopiero zabierać głos w tak ważnych spawach.
Gość 45


Napisano: 01 gru 2014, 22:15

Przepisy i terminy obowiązują tylko w teorii,a praktyka to zupełnie co innego.Ricky ma rację ,cały system jest do bani.Nie trzeba być wielkim cwaniakiem żeby wyłudzać pieniążki z mops za fikcyjną opiekę.
Mandaryn

Napisano: 01 gru 2014, 22:17

No to z całą stanowczością mozna powiedzieć, ze te mamuśki od świadczenia pielęgnacyjnego, jedna chora na raka a druga bez nerki miały naciągane orzeczenia.
Prawidłowo osoba ze znaczym stopniem niepełnosprawności , niezdolna do samodzielnej egzystencji i sama wymagająca opieki nie jest w stanie zająć sie inną osobą.
m&m

Napisano: 01 gru 2014, 22:23

Mandaryn pisze:Przepisy i terminy obowiązują tylko w teorii,a praktyka to zupełnie co innego.Ricky ma rację ,cały system jest do bani.Nie trzeba być wielkim cwaniakiem żeby wyłudzać pieniążki z mops za fikcyjną opiekę.
Przeczytaj ustawę z dnia 4 kwietnia 2014 art.7 Aktualizację wywiadu przeprowadza się co 6 miesięcy, jeżeli do końca okresu, na który zostało ustalone prawo do zasiłku dla opiekuna, pozostało więcej niż 3 miesiące, oraz w każdej sytuacji, gdy zaistnieją wątpliwości co do faktu sprawowania opieki przez osobę pobierającą zasiłek dla opiekuna. Organ, o którym mowa w art. 5 ust. 1, zwraca się do kierownika ośrodka pomocy społecznej o przeprowadzenie aktualizacji wywiadu. Polecam też https://orzeczenia.katowice.sa.gov.pl/co ... -11-07_001
Gość 45



  
Strona 4 z 4    [ Posty: 34 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x