Wszywka alkoholowa za 500+ - Świadczenie Wychowawcze (500+)

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

Napisano: 17 maja 2017, 8:57

W mojej ocenie zabieg - zaszycia najprawdopodobniej jest działaniem nielegalnym, oznacza to iż środek ten może być niedopuszczony i zakazany na rynkach Unii Europejskiej, proszę się upewnić gdyż jako urzędnik nie powinna pani propagować działań niezgodnych z prawem. - Proszę to sprawdzić.
GPS
Praktykant
Posty: 3
Od: 17 maja 2017, 8:34
Zajmuję się: ŚW


Napisano: 17 maja 2017, 9:35

Taa, bo na bank kobieta nie ma nic ciekawszego do roboty jak badanie dopuszczenia substancji czynnej do stosowania w UE ;]
Korowiow
VIP
Posty: 2120
Od: 05 gru 2016, 8:51
Zajmuję się: Fszystkim

Napisano: 22 maja 2017, 14:52

Dla zainteresowanym przesyłam interpretację mojego pytania:

Odpowiedź


Kwestia przedstawiona w pytaniu, a dotycząca sposobu realizowania prawa do świadczenia wychowawczego w formie rzeczowej, nie została rozstrzygnięta w przepisach ustawy z 11.02.2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz.U. poz. 195) - dalej u.p.p.w.d. Wydaje się wobec tego zasadne stwierdzenie, że to w gestii organu pozostaje rozważenie, czy opłacenie stronie zabiegu wszywki alkoholowej stanowi odpowiednią formę realizacji świadczenia wychowawczego, tak aby cel u.p.p.w.d. był jak najpełniej realizowany. Organ powinien mieć na uwadze cele, dla których wydano ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, a więc częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.


Uzasadnienie


Ustawa z 11.02.2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz.U. poz. 195) - dalej u.p.p.w.d. wprowadzono do systemu prawnego nowe świadczenie - świadczenie wychowawcze. Świadczenie wychowawcze kierowane jest do rodzin mających na utrzymaniu dzieci, a jego celem jest przede wszystkim częściowe pokrycie wydatków związanych z zaspokojeniem potrzeb życiowych i wychowywaniem dzieci.

Zgodnie z przepisem art. 9 u.p.p.w.d. w przypadku gdy osoba, o której mowa w art. 4 ust. 2, marnotrawi wypłacane jej świadczenie wychowawcze lub wydatkuje je niezgodnie z celem, organ właściwy przekazuje należne osobie świadczenie wychowawcze w całości lub w części w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług.
Należy więc stwierdzić, iż na podstawie powyżej cytowanego przepisu organ wypłacający świadczenie może zaprzestać wypłaty przyznanych należności w gotówce w zamian za przekazanie świadczenia wychowawczego w formie rzeczowej, np. w postaci ubrań, żywności, zapłaty rachunków, itp. Przepisy wskazanej ustaw nie precyzują jednakże, jakie rodzaje i jaki zakres pomocy rzeczowej mogą być realizowane w celu pomocy osobie uprawnionej do świadczenia. Również kwestia przedstawiona w pytaniu nie została rozstrzygnięta w u.p.p.w.d.. Wydaje się wobec tego zasadne stwierdzenie, że w gestii organu pozostaje rozważenie, czy opłacenie stronie zabiegu wszywki alkoholowej stanowi odpowiednią formę realizacji świadczenia wychowawczego, tak aby cel u.p.p.w.d. był jak najpełniej realizowany. Organ powinien mieć na uwadze cele, dla których wydano ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, a więc częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych.
PaulinaZ
Praktykant
Posty: 15
Od: 16 mar 2017, 11:40
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 22 maja 2017, 15:23

PaulinaZ pisze:Kolega miał zapytanie czy może kupić pół świniaka od gospodarza :lol:
Jeśli dziecko lubi wieprzowinę, to jak najbardziej :D
Ale jeśli wybrzydza przy jedzeniu kotletów, to podpada to pod marnotrawienie świadczeń ;) :P
kapusta
Awatar użytkownika
Praktykant
Posty: 32
Od: 03 kwie 2017, 13:57
Zajmuję się: ŚW



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x