wychowawca w centrum - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 29 wrz 2014, 19:53

Czy wychowawcy placówek op-wych mogą być zatrudniani w centrum?
lex


Napisano: 30 wrz 2014, 1:58

Witam,
wychowawcy mogą wg. mnie być zatrudnieni w Centrum o ile Centrum jest jedną jednostką budżetową i ma w swej strukturze organizacyjnej placówki opiekunczo - wychowawcze jako jednostki organizacyjne.
Pozdr.
Wojtek.

Napisano: 30 wrz 2014, 12:03

Nie wiem do końca, czy Wojtek ma rację. Kierując się wprost zapisem art 94 ustęp 2 nowelizacji ustawy należy rozumieć, że w centrum mogą być zatrudnione wymienione w artykule 98 ustęp 1 punkt 2-5 zatem dotyczy to: pedagoga, psychologa, osoby prowadzącej terapię, opiekuna dziecięcego. Nie bardzo rozumiem po kiego grzyba wpisano tam tego ostatniego a pominięto wychowawcę i pracownika socjalnego.
To takie moje przemyślenia. Nie mam centrum więc proszę nie traktować tego jako wiążące. Pozdrawiam.
marcin75

Napisano: 01 paź 2014, 13:22

Witam,
mój drogi kolego Marcinie i inni zagubieni ludkowie, właśnie to pominięcie wśród zatrudnionych w Centrum wychowawcy i pracownika socjalnego a wpisanie opiekuna dziecięcego (za chole.... rę też nie wiem jaka logika temu przyswiecała !!!!) po raz kolejny przekonuje mnie, że cwane grono jakichś lobbystów ugrywa swoje WĄSKIE INTERESIKI a czy całość jest spójna mają GŁĘBOKO w poważaniu ;)
Dlatego musimy nad tym czuwać i próbowac to naprawiać.
Pozdr.
Wojtek.

Napisano: 01 paź 2014, 18:46

Marcin, kiedy u ciebie powstanie centrum? u mnie chcą ruszyć od 1 stycznia. chyba żeby służyć jako królik doświadczalny
lex

Napisano: 01 paź 2014, 20:23

To Ci się udało u mnie już jest od 1 stycznia i wychowawcy nie są pracownikami centrum, jestem ich dyrektorem zatrudnionym w centrum lecz oni są pracownikami placówek. ten podział również doprowadził do tego że jak ktoś idzie na chorobowe ja mu już nie wypłacam tylko zus i czekała osoba 2 mc na kasę ale wyrównali
damiantbg

Napisano: 01 paź 2014, 22:29

lex na obecną chwilę nie ma takiego pomysłu. Mamy w powiecie dwie placówki i sądzę, że jak z czasem obie przekształcą się w cztery 14 to wtedy powstanie centrum. Mam taką nadzieję, że wcześniej nikt nie wpadnie na pomysł powoływania centrum.
marcin75


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x