Jednoznacznie odpowiem, że nie.
Osoba na KN opuściła już pieczę zastępczą.
Za to art. 191 ustawy o pieczy zastępczej mówi:
ust. 9 "w pierwszym roku POBYTU dziecka w pieczy zastępczej"
ust. 10 "w pierwszym roku POBYTU dziecka w pieczy zastępczej".
Jeżeli osoba usamodzielniana opuściła pieczę zastępczą to nie ma już "pobytu". Słowo klucz dla Twojej zagadki
Serdecznie dziękuję! To mam jeszcze jedno pytanie. Co w sytuacji, gdy rodzinie zawodowej przyznajemy pomoc na przeprowadzenie remontu lokalu mieszkalnego? Załóżmy, że przebywa w niej pięcioro dzieci, w tym troje jest z różnych powiatów? Czy te powiaty obciążamy? Jeśli tak, to czy odbywa się to proporcjonalnie do ilości dzieci czy może w jakiś inny sposób?
Świadczenie na remont jest fakultatywne więc każdy powiat decyduje indywidualnie. Jeśli porozumienie tego nie przewiduje (a szczerze wątpię) to w sprawie tej trójki dzieci spoza powiatu należy wystąpić o zgodę na pokrycie części tego świadczenia. Ile są w stanie zaproponować i czy w ogóle coś? Jeśli zaproponują więcej to przyznaczasz 100% tego co powiat sobie życzy, bo to na ich dziecko i nawet nie masz z czym dyskutować. Niestety wtedy decyzja będzie nieproporcjonalna w stosunku do każdego dziecka ale inaczej chyba nie da się tego rozliczyć. Każdy powiat wrzuca swoją część do jednego worka i na tym budujesz decyzję.
Możesz też przyjąć 100% wnioskowanej kwoty na siebie i wtedy nie musisz nikogo pytać o zdanie. Pytanie tylko czy stać Wasz powiat na to i czy nikt Wam nie zarzuci naruszenia polityki finansów publicznych.