Wyjazd Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych na Protest do PE w - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 12 sie 2015, 13:16

Chcą protestować w Brukseli i proszą o pomoc
Rodzice dzieci niepełnosprawnych od urodzenia, po licznych, niestety bezskutecznych protestach w Polsce, chcą nagłośnić swoją trudną sytuację na arenie międzynarodowej. Lekceważenie i całkowity brak zainteresowania ze strony rządzących zmusza ich do podjęcia szerszych działań, w tym do zorganizowania pikiety pod Parlamentem Europejskim w Brukseli.
Żyjemy w XXI wieku, w ponoć cywilizowanym kraju, ale nie dla niepełnosprawnych i ich rodzin, dla nich, dyskryminacja i łamanie podstawowych praw, w tym prawa do godnego życia, to chleb powszedni. Rodzice chcą zasygnalizować też fakt, że państwo polskie w praktyce nie realizuje zapisów ratyfikowanej w 2012 roku Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Tworzone są puste przepisy, za którymi nie idą stosowne środki. “Na papierze” wszystko się zgadza, ale praktyka pokazuje, że to wyłącznie działania fasadowe. Głodowe “zasiłki”, wypłacane przez państwo uwłaczają godności człowieka. Np. renta socjalna to obecnie 643zł, za tę kwotę niepełnosprawny ma się usamodzielnić, opłacić rehabilitację, kupić leki i przeżyć. Czy to możliwe? Oczywiście – nie, a w tym czasie, organizowana jest konferencja “Europa bez barier”, gdzie rządzący przy suto zastawionych stołach, dyskutują o prawie niepełnosprawnych do bezproblemowego przemieszczania się po Europie. Za 643zł.
zbig1964


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x