Ps. Proszę nie przerażać się wielkością tego postu

I. WSZYSTKIE FAKTURY TYPU G11
a) Przykład 1

Metody obliczeń - proszę o interpretację, która wydaje się prawidłowa:
1. Z uwzględnieniem dat, czyli wartości brane tylko z okresu 31.12.13 - 03.06.14
SUMA Wartości netto en. elek. czynnej całodobowej i opł. dystr. zm. całodobowej
386,89 + 283,60 = 670,49 netto (BRUTTO: 670,49 x 1,23 = 824,7027)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na zużycie w tym okresie czyli 1519)
824,7027 : 1519 = 0,5429
2. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
40,18 + 386,89 + 28,09 + 283,60 = 738,76 netto (BRUTTO: 738,76 x 1,23 = 908,6748)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie (suma: 148+1519 = 1667) czyli na 1667)
908,6748 : 1667 = 0,5451
b) Przykład 2

Metody obliczeń – identyczne jak wyżej, zważywszy na to że wynik tych metod będzie taki sam stosuję się do jednej, można by tu założyć że patrząc na daty uzyskamy ten sam ryczałt jak gdybyśmy nie brali ich w ogóle pod uwagę tylko kWh, więc ryczałt okazałby się identyczny – nazwałabym to w tym przypadku zbieżność metod :
1. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
294,94 + 216,20 = 511,14 netto (BRUTTO: 511,14 x 1,23 = 628,7022)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie czyli na 1158)
628,7022: 1158 = 0,5429
c) Przykład 3

Jeśli chodzi o tą fakturę nie mam pojęcia co zrobić, wydaje mi się że skoro jest nadpłata, to osoba, która przyniosła tą fakturę powinna dostać od energetyki również drugą w której zawarte są prognozy na pół roku. Czy dobrze myślę? Niestety nie jestem w stanie zweryfikować wszystkich faktur wpływających do mnie w danym dniu.
d) Przykład 4

Metody obliczeń - proszę o interpretację, która wydaje się prawidłowa:
1. Ze względu na różne zużycia z uwzględnieniem dat, czyli wartości brane tylko z okresu 05.12.13-03.06.14 i 31.12.13 - 03.06.14, natomiast opłt. dystr . zm. całodobowej z okresu 05.12.13 - 31.12.13 nie biorę w ogóle pod uwagę gdyż w całości dot. 2013r.
364,12 netto x 1,23 = 447,8676 BRUTTO
447,8676 : 1280 = 0,3499
220,12 netto x 1,23 = 270,7476 BRUTTO
270,7476 : 1179 = 0,2296
CENA 1kWh BRUTTO
0,3499 + 0,2296 = 0,5795
2. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
364,12 + 19,26 + 220,12 = 603,50 netto (BRUTTO: 603,50 x 1,23 = 742,305)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie (suma: 101+1179 = 1280) czyli na 1280)
742,305: 1280 = 0,5799
e) Przykład 5

Metody obliczeń – identyczne jak zwykłej G11, natomiast Cennik Sprzedawcy inny bo Bezpieczny, zważywszy na to że wynik tych metod będzie taki sam stosuję się do jednej, można by tu założyć że patrząc na daty (10.03.14-06.09.14) uzyskamy ten sam ryczałt jak gdybyśmy nie brali ich w ogóle pod uwagę tylko kWh, więc ryczałt okazałby się identyczny – nazwałabym to w tym przypadku zbieżność metod :
1. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
363,74 + 269,59 = 633,33 netto (BRUTTO: 633,33 x 1,23 = 778,9959)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie czyli na 1444)
778,9959 : 1444 =0,5395
II. WSZYSTKIE FAKTURY TYPU G12
a) Przykład 1

Metody obliczeń
1. Zastosowanie podziału na energię dzienna i nocną z uwzględnieniem okresu 31.12.13 - 03.06.14, natomiast daty od 05.12.13 - 31.12.13 pomijam bo w całości dot. 2013 roku.
Dzienna
Suma wartości dziennej netto
170,80 + 107,58 = 278,38 (BRUTTO: 278,38 x 1,23 = 342,4074)
Ilość kWh dziennej : 525
Nocna
Suma wartości nocnej netto
35,98 + 16,38 = 52,36 (BRUTTO: 52,36 x 1,23 = 64,4028)
Ilość kWh nocnej : 221
Suma dziennej i nocnej brutto
342,4074 + 64,4028 = 406,8102
Suma kWh dziennej i nocnej: 525 + 221 = 766
CENA 1kWh BRUTTO
406,8102 : 766 = 0,5311
2. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
30,69 + 170,8 + 6,45 + 35,98 + 18,46 + 107,58 + 2,72 + 16,38 = 389,06 netto
(BRUTTO: 389,06 x 1,23 = 478,5438)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie czyli na 895)
478,5438: 895 = 0,5347
a) Przykład 2

1. Metoda - Zastosowanie podziału na energię dzienna i nocną z uwzględnieniem okresu 31.12.13 - 03.06.14, natomiast daty od 05.12.13 - 31.12.13 pomijam bo w całości dot. 2013 roku.
Dzienna
Suma wartości dziennej netto
512,72 + 322,95 = 835,67 (BRUTTO: 835,67 x 1,23 = 1027,8741)
Ilość kWh dziennej : 1636
Nocna
Suma wartości nocnej netto
145,05 + 66,02 = 211,07 (BRUTTO: 211,07 x 1,23 = 259,6161)
Ilość kWh nocnej : 891
Suma dziennej i nocnej brutto
1027,8741 + 259,6161 = 1287,4902
Suma kWh dziennej i nocnej: 1636 + 891 = 2527
CENA 1kWh BRUTTO
1287,4902 : 2527 = 0,5095
2. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
91,74 + 512,72 +26,13 +145,05 + 55,17 + 322,95 + 11,04 + 66,02 = 1230,82 netto
(BRUTTO: 1230,82 x 1,23 = 1513,9086)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie (suma: 275+1638+150+891 = 2952) czyli na 2952)
1513,9086 : 2952 = 0,5128
b) Przykład 3

1. Metoda - Zastosowanie podziału na energię dzienna i nocną z uwzględnieniem okresu 05.12.13 - 03.06.14 oraz 31.12.13-03.06.14, natomiast daty od 05.12.13 - 31.12.13 pomijam bo w całości dot. 2013 roku.
Dzienna
Suma wartości dziennej netto
368,72 + 177,27 = 545,99 (BRUTTO: 545,99 x 1,23 = 671,5677)
Ilość kWh dziennej : 1049 + 898 = 1947
Nocna
Suma wartości nocnej netto
83,36 + 5,00 + 29,94 = 118,30 (BRUTTO: 118,30 x 1,23 = 145,509)
Ilość kWh nocnej : 472 + 68 + 404 = 944
Suma dziennej i nocnej brutto
671,5677 + 145,509 = 817,0767
Suma kWh dziennej i nocnej: 1947 + 944 = 2891
CENA 1kWh BRUTTO
817,0767 : 2891 = 0,2826
Uwaga ta metoda wydaje mi się błędna ale jest zrobiona analogicznie do powyższego przykładu.
1. Nie brane żadne daty pod uwagę tylko wartości kWh
SUMA WSZYSTKICH Wartości netto nazw towarów lub usług, które zawierają kWh
368,72 + 83,36 + 30,29 + 177,27 + 5,00 + 29,94 = 694,58 netto
(BRUTTO: 694,58 x 1,23 = 854,3334)
CENA 1kWh BRUTTO ( to co wyszło dzielone na całe zużycie czyli na 1521
854,3334: 1521 = 0,5617