Wysłuchanie dziecka art. 4a- jak wygląda u WAS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 04 sty 2019, 11:10

Moi drodzy.
Zwracam się do Was z zapytaniem, jak wygląda u Was kwestia wysłuchania dziecka, kiedy i w jaki sposób to robicie.
My ciągle coś unowocześniamy,szukam nowości, albo takich rzeczy, które u Was funkcjonują i się sprawdzają.
My mamy kartę wysłuchania dziecka robimy ją raz w czas, dodatkowo koordynator albo pracownik podczas wizyty w środowisku wpisuje w karcie, notatce gdy rozmawia z dzieckiem, że zostało wysłuchane, że np. wyraża dalszą chęć pobytu w dotychczasowej rodzinie. Potem wpisujemy to w ocenę sytuacji.
A jak jest z tym wysłuchaniem u Was, będę wdzięczna za odp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
gosiad
Praktykant
Posty: 25
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:


Napisano: 14 sty 2019, 16:08

proponuje rezygnować ze słowa "kara" a zastąpić je "naturalne konsekwencje" ,
jeszcze bardziej nastawić się na to że piecza zastępcza ma być TYMCZASOWA - tzn należy tez sprawdzić czy rodzina zastępcza pracuje nad tym aby dzieci wróciły do rodziny naturalnej. rodzina zastępcza ma nie tylko umożliwiać kontakt ale też tworzyć warunki do kontaktu odwiedzin utrzymania więzi z rodzicami i dalsza rodziną w szczególności z rodzeństwem, często rodzeństwo dziecka przebywa u rodziców lub innej pieczy zastępczej.
pytania są rozmieszczone chaotycznie, należy je pogrupować rodzina biologiczna, rodzina zastępcza, warunki mieszkaniowe, prawa dziecka ( kieszonkowe czy możesz wydawać według własnego uznania), brakuje pytania o szkołę o pomoc w nauce szkolnej , miejsce do odrabiania zadań lekcyjnych, o możliwość uczestnictwa w zajęciach poza szkołą, rozwijania zainteresowań, o kolonie i wycieczki.

Z kim masz bliższy kontakt, z mamą zastępczą, czy z tatą zastępczym?Dlaczego właśnie z tym rodzicem ( !!! zastępczym!!!)?
21.Czy nadal chcesz zostać i przebywać u rodziców zastępczych?Dlaczego? - raczej czy chcesz wrócić do rodziców biologicznych ? dlaczego? i ewentualnie dlaczego chcesz być w rodzinie zastepczej lub ją zmienić.
inspektorw
Stażysta
Posty: 104
Od: 22 sie 2017, 9:01
Zajmuję się: inspektorowaniem

Napisano: 15 sty 2019, 14:43

Dzięki za odp. Kartę stworzył nasz psycholog:). Użył słowa kara, gdyż karty w większości przypadków wypełnianie są przez same dzieci, więc prościej jest im odp.na pytania. Odnosząc się do kwestii tymczasowowści....cóż tu można pisać poematy. Nasze rodziny są generalnie oporne na kontakty, mimo szkoleń, spotkań etc. to jest nadal temat rzeka. Pytania nie są chaotyczne bo ich kolejność jest specjalnie taka, aby dziecko miało możliwość prawdziwej odp.bo jak były pogrupowane do np. pół strony dotyczącej rodziców biologicznych było nie uzupełnione, a z praktyki wiemy, iż tak jest dla nich prościej wypełniać.

Poproszę o wzór karty z ciekawości.
Szkoda, że nikt nie ma ochoty podzielić się kartą, przecież nie zrobiłam tego postu, aby coś zgapić, tylko, może ktoś ma lepszy pomysł, lepsze praktyki.
gosiad
Praktykant
Posty: 25
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:

Napisano: 23 sty 2019, 9:27

widzę to tak że powinna odbyć się rozmowa z dzieckiem z której prowadzący rozmowę sam wypełnia tą kartę.
inspektorw
Stażysta
Posty: 104
Od: 22 sie 2017, 9:01
Zajmuję się: inspektorowaniem


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny