Przy zasiłku pielęgnacyjnym nie robimy do końca okresu zasiłkowego tylko do upływu tych 60 dni....a jak robicie przy tych świadczeniach gdzie jest do końca okresu zasiłkowego? Może ktoś się podzielić wzorem?
TERAZ MIJA TERMIN ORZECZENIA. CO UWAŻACIE???
Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego
Na podstawie art. 61 § 1 i 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. 2020 r. poz. 256 ze zm.), art. 15h ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374 z późniejszymi zmianami), art. 16 ust. 1, ust. 2 pkt 2, ust. 4, art. 32 ust.1 i ust. 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 111), rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dnia 27 lipca 2017 r. w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o przyznanie świadczeń rodzinnych oraz zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku, zaświadczeniach i oświadczeniach o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych (Dz. U. 2017 poz. 1466)
z upoważnienia ......
zawiadamiam,
że zostało wszczęte z urzędu postępowanie administracyjne w w sprawie
przedłużenia okresu pobierania zasiłku pielęgnacyjnego
przyznanego decyzją ...... z dnia .......,
w związku z przedłużeniem ważności orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii,
jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia.
Pouczenie
Zgodnie z art. 10 § 1 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego informuję, że stronie postępowania przysługuje prawo przedstawienia dowodów, składania wyjaśnień oraz przeglądania akt sprawy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dubiczach Cerkiewnych w terminie 2 dni od daty otrzymania niniejszego zawiadomienia.
Zgodnie z art. 41 § 1 i 2 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego w toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swojego adresu. W razie zaniedbania tego obowiązku doręczenie pisma pod dotychczasowy adres ma skutek prawny.
Zgodnie z art. 37 § 1 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego stronie służy prawo do wniesienia ponaglenia, jeżeli:
1. sprawy nie załatwiono w terminie określonym w art. 35 lub w przepisach szczególnych ani w terminie wskazanym zgodnie z art. 36 § 1 (bezczynność);
2. postępowanie jest prowadzone dłużej niż jest to niezbędne do załatwienia sprawy (przewlekłość).
Zgodnie z art. 37 § 2 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego ponaglenie zawiera uzasadnienie.
Ponaglenie wnosi się do Wojewody Podlaskiego za pośrednictwem Wójta Gminy.
A co w przypadku jeśli ktoś się przeprowadził a miał przedłużony od kwietnia ZP w innej gminie??? U mnie nowego wniosku nie złoży bo nie ma orzeczenia ważnego, czy kontynuuję wypłatę tylko czy muszę wydać swoją decyzję o przedłużeniu??? Pomóżcie proszę
do MonikiZebra
Rozumiem , że poprzednia gmina uchyliła swoje decyzje w związku ze zmiana miejsca zamieszkania.
Jeżeli tak- to Ty jako organ właściwy przyjmujesz nowy wniosek wraz ze starym orzeczeniem i przyznajesz normalnie zasiłek pielęgnacyjny na podstawie orzeczenia które z mocy prawa zostało przedłużone.
czy wydłużyć w sytuacji kiedy orzeczenie było ważne do końca grudnia 2019 r., wniosek na komisję został złożony 12.12.2019 r. mamy informację że orzeczenie było wydane w marcu ale jest odwołanie? (punkt 7,8.) Czy wydłużyć do daty orzeczenia czyli do marca
Czy mógłby ktoś udostępnić wzór pisma do Powiatowego zespołu ds orzekania o niepełnosprawności, w którym chcę uzyskać informację odnośnie przedłużonych orzeczeń??
Bedę wdzięczna
mam przedłużone decyzje na mocy specustawy COVID. zastanawiam się, czy te osoby mogą w ogóle nie składać wniosków o kontynuację orzeczeń i brać sobie świadczenia do upływu 60 dnia od dnia odwołania stanu epidemii????
A co w przypadku gdy orzeczenie się dziecku skończyło a matka nie składa na komisję bo dziecko wyzdrowiało, to co na siłę mamy kobietę uszczęśliwiać przedłużaniem