Zasiłek pielęgnacyjny - zgon mieszkańca DPS, a odpłatność

Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci
ODPOWIEDZ
~Mkz

Zasiłek pielęgnacyjny - zgon mieszkańca DPS, a odpłatność

Post autor: ~Mkz »

Przyznaliśmy zasiłek pielęgnacyjny z wyrównaniem za V-VI w lipcu br dla mieszkańca DPS. Wnioskodawca zmarł i nie odebrał decyzji, wypłaty za lipiec jeszcze nie poszły. Czy można teraz wyrównać V-VI, bo jak tego nie zrobimy to DPS-owi nie będzie zgadzac się odpłatność. Czy może DPS powinien obciążyć brakującą kwotę gminę, która kierowała mieszkańca do DPS, a my nie powinniśmy wyplacic w ogóle pielęgnacyjnego?
~mańka

Re: Zasiłek pielęgnacyjny - zgon mieszkańca DPS, a odpłatność

Post autor: ~mańka »

Jeżeli adresatem decyzji jest osoba, której w chwily wystawienia decyzji już nie ma to nie ma dla kogo jej wystawiać bo będzie z bieżącą datą. A dps może ubiegać się o brakująca kasę od gminy i tu popdobne schody bo czy dadzą dla kogoś kto nie istnieje? Nie bardzo też może dps uregulować z pozostałych oszczędności zmarłego bo jest to już kasa nietykalna i jest masą spadkową. Może dogada się z rodziną żeby uregulowali.
ODPOWIEDZ