Zasiłek stały a notarialne przekazanie ziemi w dzierżawę!!! - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 11 sty 2015, 20:53

Małżeństwo rozwiedzione posiadają gospodarstwo rolne, które notarialnie przekazali w dzierżawę w 2010r.- nie wiedzieliśmy o tym.
Jedno z małżonków pobiera u nas zasiłek stały od 2011r. Do dochodu było przyjmowane 1/2 gospodarstwa, wnioskodawca przynosił zaświadcz. z urzędu o wys. gospod. i na tej podstawie był wyliczany zasiłek stały, który wynosił 174 zł. W styczniu br. Pan złożył do nas wniosek o zasiłek celowy, nie dostarczył już zaśw. o wys. gospod. informując nas, że przedstawił umowę przekazania gospod. w wydziale podatków. Podkreślam, że dopiero się dowiedzieliśmy.
W tej sytuacji my robimy aktualizację wywiadu, przeliczamy zasiłek stały i od stycznia br. przyznajemy w pełnej wysokości?
Bardzo proszę o wasze wypowiedzi w tym temacie. z góry dziękuję.
barbarinka


Napisano: 11 sty 2015, 23:18

Dalej liczycie gosp. rolne- notarialne oddanie w dzierżawę nie powoduje tego, że gosp. nie jest własnością klienta. Pobrać zaś. o wys. posiadanego gosp. rolnego i z tego obliczyć dochód.
zzzz

Napisano: 12 sty 2015, 9:59

Problem z zaświadczeniem z gospodarstwa, ponieważ jego była żona otrzymała rentę chorobową w zamian za przekazanie gospodarstwa. Pani z referatu podatków powiedziała, że takiego zaśw. nie wyda ponieważ gospodarstwo w całości jest przekazane w dzierżawę.
barbarinka

Napisano: 12 sty 2015, 20:12

W treści umowy pisze, że że wydzierżawiający będzie płacił 300 zł z końcem każdego roku właścicielom. Właściciele są rozwiedzeni. Była żona ma rentę chorobową w zamian za przekazanie gospodarstwa. Jej były małżonek otrzymuje u nas z.stały. W tej sytuacji dochód obliczam 150zł:12 m-cy=12,50zł, czyli miesięczny dochód 12,50 zł i to przyjmuję do wyliczenia zasiłku stałego. Gospodarstwa nie liczę tylko 1/2 kwoty za dzierżawę. Czy ja dobrze myślę? Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!
barbarinka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x