zasiłek stały a podjęcie zatrudnienia

Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW
ODPOWIEDZ
alicja12377
Praktykant
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2017, 9:24
Zajmuję się: pracownik socjalny
Kontakt:

zasiłek stały a podjęcie zatrudnienia

Post autor: alicja12377 »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Mam teraz następujący przypadek: Pani X od 2017 r. pobiera w naszym OPS zasiłek stały w wysokości 250,00 zł miesięcznie. Wypłatę za styczeń otrzymała na konto 15 stycznia. Kilka dni później dostałam informację, że w/w przebywa za granicą i od 15.01.2018 r. pracuje zawodowo. Dziś Pani X stawiła się w OPS i poinformowała mnie, że praca była za ciężka i nie będzie dalej tam pracować. Oświadczyła mi, że wynagrodzenie za styczeń i luty dostała w lutym 2018 r. Wysokość dochodu to 340,00 euro. W związku z tą sprawą mam pytania:
1. Czy osoba która pobiera zasiłek stały może jednocześnie pracować?
2. Co powinnam teraz zrobić z tą decyzją - czy styczniowy zasiłek z powodu podjęcia pracy jest świadczeniem nienależnie pobranym, a obecnie z powodu nie podejmowania pracy dochód w lutym jest dochodem utraconym i zasiłek dalej przysługuje? Czy może nie ruszać tej decyzji, bo pieniądze faktycznie dostała w lutym, a teraz już nie otrzymuje dochodu więc dochód został utracony i zasiłek cały czas przysługuje?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc
ODPOWIEDZ