u Nas już było kilka takich przypadków nie jest istotne czy wierzyciel wiedział czy ośrodek nawet jak umrze 1 dnia miesiąca należą się bo świadczenie przysługuje za miesiąc i jest nie dzielone
To niech o tym decyduje SKO, my opieramy się na naszej ustawie i na jej podstawie jako organ I instancji NIE MOŻEMY wypłacać FA po zgonie.
Jak ktoś nie rozumie, jechać z interpretacją art. 2 a potem przeskoczyć do zasad przyznawania świadczeń. Nie ma dłużnika, nie ma bezskuteczności, nie ma osoby uprawnionej - proste. I nie ma tutaj znaczenia niepodzielność, bo ta zasada jest stosowana tylko w przypadku, gdy strony SĄ, ISTNIEJĄ a zmieniła się sytuacja np. rezygnacja z nauki, zawarcie związku małżeńskiego przez osobę uprawnioną i inne tego typu sytuacje. W momencie, gdy nie ma DA, ta zasada nie ma zastosowania!