Sprawa świeża, na dodatek chodzi o dołożenie pieniędzy. Beż wątpienia żaden wnioskodawca ani zarządca nie będzie mieć nic przeciw. W takim przypadku można śmiało zmieniać decyzje.
Gdyby jednak chodziło o małe kwoty, to może po prostu nie warto.
taką decyzję moim zdaniem powinnaś uchylić a nie zmienić ponieważ jest to wada istotna decyzji tzn. dotyczy kwoty przyznawanego dodatku.( ale to w przypadku gdy nie stała się jeszcze prawomocna)
jeżeli się uprawomocniła to pozostaje stwierdzenie nieważności decyzji
warunkiem do uchylenia w trybie art 155 jest zgoda strony. wezwij Wnioskodawcę niech ci napisze, ze wyraża na to zgodę . uchylisz i przyznasz dodatek w wyższej wysokości
Jeśli każda pomyłka rachunkowa powoduje nieważność decyzji (???), to moja rada może być taka: zostawić tę decyzję i płacić !!!
Na marginesie zastanawiam się, czy nieważna decyzja może być jednocześnie prawomocna.
A tak na poważnie, to moim zdaniem nie ma podstaw podważać ważność decyzji.
Zwykły błąd rachunkowy. Jeśli nie można go naprawić na podstawie art. 113, to w jakich w ogóle przypadkach miałby zastosowanie ten przepis?
Moim zdaniem jest on tu akuratny.
A czym ewentualnie grozi zastosowanie go? Najszybszym i najprostszym załatwieniem problemu. No to załatwiajmy tak, albo wcale, zaś gdy się nie komu nie spodoba, to niech się odwołuje, prosżę bardzo
art 113 kpa może być stosowany tylko odnośnie tych błędów, które wynikają z samej decyzji, a których sprostowanie ma na celu usunięcie zaistniałej sprzeczności lub rozbieżności w treści decyzji
nie ma się co śmiać ....
nie każda pomyłka matematyczna powoduje nieważność decyzji. jeżeli pomyłka rachunkowa zaistniała w wyniku błędnej oceny materiału dowodowego to nie jest już oczywistą omyłką i nie może moim zdaniem być usunięta postanowieniem ...
w jakich w ogóle przypadkach miałby być stosowany? poszukaj sobie
pozatym z komentarza do art 113 wynika , że ; " nie jest dopuszczalne sprostowanie, które prowadziłoby do ponownego odmiennego rozstrzygnięcia sprawy"
W takim razie załatwmy to może inaczej. Ponieważ nikt tu nie ma wątpliwości co do zasadności poprawienia kwoty, więc szybko zapłaćcie! Jak? Zwyczajnie, zwykle przelew, jak każdy inny. Bo tylko skutek się liczy.
Zaś potem kombinujcie co uważacie...