Witam, czy w związku ze zmianą ustawy o funduszu alimentacyjnym, czyli pozostawieniem w gminie wierzyciela 40 % należy przeksięgować należności naliczone do tej pory jako 20% dla organu właściwego dłużnika na konto własnej gminy?
a skąd wynika to że należności mają być przeksięgowane? Zaległość była przypisywana zgodnie z obowiązującymi przepisami a w ustawie zmieniającej nie ma przepisu, który by sugerował, że należności GD trzeba przeksięgować. Czy nie powinno być tak, że GD należy "spłacić" do momentu ustania zaległości a zmianę w ustawie stosować dopiero do przypisu nowych nalezności?
NO OK, ALE JAK DŁUŻNIK BĘDZIE TE NALEŻNOŚCI SPŁACAŁ JESZCZE ZE DWA LATA ALBO I DŁUŻEJ, TO JAK WYKAŻECIE W SPRAWOZDANIU TE DOCHODY/ PRZECIEŻ DOCHÓD DLA GMIN DŁUŻNIKA JUŻ DAWNO NIE BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ.
nie będzie obowiązywał dla nowych należności przypisanych po 17 IX ale "stare" trzeba spłacić. Jeszcze żeby było ciekawiej to trzeba przeliczyć należności do 17 IX 20/20/60 a od 18 IX 40/60?????
A jak rozumiecie zapis? "OWW rozlcza kwoty otrzymane z tytułu zwrotu należności ... zgodnie z kolejnością okresloną w art. 1026$2 Kodeks postępowania cywilnego - Wydzieloną wierzycielowi sumę zalicza się przede wszystkim na koszty postępowania, odsetki, a na końcu na sumę dłużną.