ZP-zmiana opiekuna prawnego co dalej?

Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 11 maja 2017, 13:31

opiekun prawny wnioskował o ZP dl podopiecznej z dpsu.Teraz inna osoba będzie opiekunem prawnym tej kobiety. Co mam z tym zrobić? Mam tylko zaświadczenie z sadu ze zmienił sie opiekun i złożył przyrzeczenie oraz wniosek dyrektora dpsu o "naniesienie zmian na liście wypłat zasiłku pielęgnacyjnego". Co robie z decyzją na mocy której wypłacam ZP i jakie dokumenty mam chciec od byłego i obecnego opiekuna?
julk@@@
Referent
Od: 03 kwie 2017, 11:37
Zajmuję się: sr

Napisano: 11 maja 2017, 14:12

a.......opiekun prawny ten nowy mieszka na terenie innej gminy
julk@@@
Referent
Od: 03 kwie 2017, 11:37
Zajmuję się: sr

Napisano: 12 maja 2017, 8:38

Uchyl decyzję i prześlij ją obecnemu opiekunowi aby mógł złożyć wniosek w swojej gminie
~o~
Podinspektor
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 12 maja 2017, 8:58

zasiłek pielęgnacyjny jest świadczeniem osoby niepełnosprawnej i na nią winna być wystawiona decyzja .. jeżeli nie zmienia się adres zamieszkania, nr konta osoby niepełnosprawnej to nic nie robisz
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 12 maja 2011, 15:17
Zajmuję się:

Napisano: 12 maja 2017, 9:14

Akurat - jeżeli osoba jest ubezwłasnowolniona , to nie ma zdolności do czynności prawnych -wniosek o zas. składa osoba do tego upoważniona czyli opiekun prawny.
...art.23 ust.1 i 2 ustawy
~o~
Podinspektor

Napisano: 12 maja 2017, 9:19

~o~ pisze:Akurat - jeżeli osoba jest ubezwłasnowolniona , to nie ma zdolności do czynności prawnych -wniosek o zas. składa osoba do tego upoważniona czyli opiekun prawny.
...art.23 ust.1 i 2 ustawy
tylko, że ta ubezwłasnowolniona osoba już ma przyznany zasiłek .... wg. mnie jakby teraz nastąpiły jakieś zmiany ( jak pisałam wcześniej ) to już wszystko załatwia nowy opiekun ..... ale nadal uważam, że zmiana opiekuna nie jest podstawą do uchylenia świadczenia :D
"Czy świat bardzo się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy, wkurwieni?" — Jonasz Kofta
„Kochająca osoba żyje w kochającym świecie. Wroga osoba żyje we wrogim świecie. Każdy, kogo spotykasz jest Twoim lustrem” - Ken Keyes
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Zajmuję się:

Napisano: 12 maja 2017, 9:24

Ja w takich przypadkach uchylam decyzję na podst.art.32 ust.1- nastąpiła zmiana w sytuacji rodzinnej.
Albo z KPA na wniosek opiekuna prawnego
~o~
Podinspektor

Napisano: 12 maja 2017, 9:26

~o~ pisze:Ja w takich przypadkach uchylam decyzję na podst.art.32 ust.1- nastąpiła zmiana w sytuacji rodzinnej.
Albo z KPA na wniosek opiekuna prawnego
pewnie można i tak ... ja nie zmieniam, wpinam do teczki zaświadczenie i ewentualnie zmieniam nr konta na wniosek nowego opiekuna :D
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Zajmuję się:

Napisano: 12 maja 2017, 9:29

A z innej beczki....ewalu...PIPI jest słodka :D
Przebierałam kiedyś córkę do szkoły w strój PIPI... były podwinięte w górę warkoczyki ( umocowane na druciku) i piegi i fartuszek.... zrobiła furorę .
~o~
Podinspektor

Napisano: 12 maja 2017, 9:45

~o~ pisze:A z innej beczki....ewalu...PIPI jest słodka :D
Przebierałam kiedyś córkę do szkoły w strój PIPI... były podwinięte w górę warkoczyki ( umocowane na druciku) i piegi i fartuszek.... zrobiła furorę .
:D :D :D
ewalu
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Zajmuję się:

Strona 1 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny