Podłączę się pod temat z innym pytaniem.
Abyśmy mogli wystąpić z wnioskiem do starosty o zwrot prawa jazdy dłużnik musi zgłosić się na wywiad i przez 6 miesięcy płacić przynajmniej 50% kwoty zasądzonych alimentów. Teraz moje pytanie, jeśli dłużnik zgłasza się do mnie w marcu a wcześniej nie płacił to znaczy, że musi płacić 50% od marca do sierpnia i dopiero w sierpniu jeśli złoży wniosek o zwrot prawka przeprowadzam wywiad i jeśli faktycznie dłużnik płacił to występuje do starosty?
jeżeli zatrzymane za nie przeprowadzenie wywiadu to wywiad i 6 m-cy wstecz, jeżeli płacił to zwrot
jeżeli zatrzymane na nie zarejestrowanie się w UP to to dokument z UP że zarejestrowany lub umowa o pracę i 6 m-cy
i jeżeli płacił to zwrot
Wniosek o zwrot zatrzymanego dokumentu prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego.
Organ właściwy dłużnika działając na podstawie art. 2 pkt. 9, art. 5 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia
7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów ( Dz. U. z 2012 r., poz. 1228 z późn. zm.) wnosi o zwrot zatrzymanego dokumentu prawa jazdy Pana: XY
Zam.
Z dokumentacji posiadanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w …. wynika, że Pan .XY, jest dłużnikiem alimentacyjnym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów ( Dz. U.
z 2012r., poz. 1228 z późn. zm.) w oparciu o art. 2 pkt 3 ww. ustawy, to znaczy jest osobą zobowiązaną do alimentów.
W dniu 2013.13.32 Pan XY zgłosił się do tutejszego Ośrodka na przeprowadzenie wywiadu i złożył oświadczenie majątkowe oraz w dniu 2014.11.36 złożył w tutejszym Ośrodku prośbę o zwrot zatrzymanego prawa jazdy. Ponadto z posiadanej dokumentacji wynika, iż w okresie ostatnich sześciu miesięcy w/wym. dłużnik wywiązywał się w każdym miesiącu ze zobowiązań alimentacyjnych w kwocie nie niższej niż 50% kwoty bieżąco ustalonych alimentów. Mając powyższe na uwadze postanawia się jak na wstępie.