26.08.2009 Dzień Czarnej Koszulki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 22 sie 2009, 0:24


Dzień Czarnej Koszulki

NSZZ \"SOLIDARNOŚĆ\" przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zwraca się do wszystkich pracowników pomocy społecznej o ogłoszenie 26 sierpnia 2009 roku dniem CZARNEJ KOSZULI.

W tym dniu pragniemy zwrócić uwagę Minister Pracy i Polityki Społecznej Pani Jolanty Fedak jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pracowników pomocy społecznej, jak ważną rolę spełniają w realizacji polityki społecznej państwa.

Brak ustawy o pracownikach socjalnych powoduje, że grupa nasza nie jest doceniana na rynku zawodowym w naszym kraju. Czas aby ustawa ta została w końcu uchwalona.

W ten sposób chcemy też zwrócić uwagę na fakt niskich wynagrodzeń jakie otrzymuje nasza grupa zawodowa. Funkcjonujące rozporządzenie o wynagradzaniu pracowników samorządowych powoduje, że samorządy lokalne traktują nas jak wspomnianą w wyżej wymienionym rozporządzeniu \"kategori B\".

Powyższym apelem chcemy zainteresować media (nie tylko lokalne).
Prosimy o potwierdzenie solidarności w tym dniu
z Grudziądzem na adres e-mail: r.liberacka@mopr.grudziadz.pl

NSZZ \"SOLIDARNOŚĆ\"
przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie
w Grudziądzu
Janina Józefiak
~Janina Józefiak


Napisano: 22 sie 2009, 0:30

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu zwracają sie o solidarność w dniu 26.08.2009 roku.

Jesteśmy ogromną grupą zawodową która wykonuje niewyobrażalną pracę na rzecz osób wymagających wsparcia. Solidaryzując się jednoznacznie określimy swoje nastroje i zwrócimy uwagę na fakt niskich wynagrodzeń, braku waloryzacji dodatku (250 zł), podziału na pracowników samorządowych kategorii A i B. Warto zawalczyć o swoje i 26 sierpnia 2009 roku założyć czarny T-shirt. To tak niewiele!
~Janina Józefiak

Napisano: 22 sie 2009, 7:11

angoc

Napisano: 22 sie 2009, 16:25

Ogólnopolski Dzień CZARNEJ KOSZULKI
Pracownicy Pomocy Społecznej
Pracownicy Socjalni

Ten dzień może być czymś więcej niż prostym wyrazem naszej solidarności zawodowej z pracownikami pomocy społecznej z Grudziądza, którzy już od 14 sierpnia w ramach protestu przychodzą do pracy w czarnych koszulkach. Oni domagają się podwyżki wynagrodzeń o 500 zł. W Liście otwartym do pracowników pomocy społecznej w sprawie Ogólnopolskiego Dnia Czarnej Koszulki Przewodnicząca Związków Zawodowych \"Solidarność\" z MOPR w Grudziądzu zwraca przede wszystkim uwagę na dyskryminujące pracowników pomocy społecznej ustawodawstwo w kwestii wynagrodzeń. Ustawa o pracownika samorządowych wprowadziła dwie tabele wynagrodzeń. Tabela A jest korzystniejsza, natomiast tabela B regulują m.in. wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej i ustanawia mniej korzystne kategorie zaszeregowania - warunki płacy. W liście otwartym pojawia się również kwestia ustawy o zawodzie pracownika socjalnego, na którą środowisko pracowników socjalnych czeka już od 2002 roku. Dzień Czarnej Koszulki ma być również ogólnopolskim happeningiem pracowników pomocy społecznej, który powinien zwrócić uwagę naszego ministerstwa MPiPS oraz samej Pani Minister Jolanty Fedak na problemy i oczekiwania pracowników pomocy społecznej.

Czy nam się uda?

Uważam, że się uda, jeśli do Ogólnopolskiej Akcji Czarnej Koszulki dołączą pracownicy pomocy społecznej z całej Polski. Akcja ma już swoje logo - czarną koszulkę z cyfrą 26. Jak dotąd informację o akcji opublikował tylko portal ops.pl oraz portal ngo.pl. Do 26 sierpnia pozostało jeszcze kilka dni. Warto je wykorzystać na promocję wydarzenia wśród pracowników pomocy społecznej np. wysyłając znajomym wiadomość o Dniu Czarnej Koszulki.

Andrzej Gocłowski
redakcja ops.pl
Andrzej

Napisano: 23 sie 2009, 13:58

MAZOWSZE

Informacja o DCK dotarła już do pracowników pomocy społecznej w Warszawie: m. in. OPS Dzielnicy Śródmieście oraz OPS Dzielnicy Wola. Wiadomość o Dniu Czarnej Koszulki wysłałem również do Związku Zawodowego Pracowników MOPS KRAKÓW. Brak reakcji na wiadomość wysłaną do Krakowa.

Wysłałem wiadomość o DCK do związkowców z Łodzi
http://www.socjalni.pl/news.php oraz
do Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej
http://www.fzzpoz-tour.com.pl/
Andrzej

Napisano: 24 sie 2009, 8:42

Solidarni z Grudziądzem
http://www.ops.pl/news.php?id=18426
~pracownik socjalny

Napisano: 25 sie 2009, 15:13

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oświęcimiu 26 sierpnia 2009 roku dniem CZARNEJ KOSZULI !!
~Tomek

Napisano: 25 sie 2009, 20:44

Witamy ! Popieramy Waszą akcję!
W dniu 26.08.2009r. też zakładamy czarne koszulki na znak solidarności z Wami jak i z wszystkimi pracownikami socjalnymi i pracownikami pomocy społecznej w naszym kraju. Akcją zainteresowaliśmy też nasze lokalne media! Pozdrawiamy! -
Czlonkowie Ogólnokrajowego Pracowniczego Związku Zawodowego Służb Państwowych i Społeczno - Zawodowych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim - Przewodniczaca OPZZ SPiS-Z - Ewa Kępska
~Ewa

Napisano: 14 wrz 2009, 18:45

Nasza niedouczona Kierowniczka własnymi rękami by nas sprała taka z niej dyplomatka.
~Ksenia

Napisano: 15 wrz 2009, 21:55

gdynia tez miala czrna garderobe, musimy naglosnic co robimy i ze nie jest lekko, moze wowczas zawalczymy o podwyzki!!!
~basik


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny