Dodatek 250zł dla pracownika socjalnego zatrudnionego w projekcie POKL

  
Strona 1 z 3    [ Posty: 25 ]

Moderator: voodoo

Napisano: 28 wrz 2009, 11:51

Witam.

Na wstępie pragnę nadmienić, że jestem osobą całkowicie nową na tym forum i z góry przeproszę, że pomimo przejrzenia podobnych postów, prawdopodobnie zdubluję tematykę mojego posta.

Zacznę od przedstawienia swojej sytuacji zawodowej.
Jestem zatrudniony na umowę określoną od początku września tego roku na stanowisku pracownika socjalnego w OPSie, posiadam wszystkie uprawnienia do jego wykonywania, odnośnie wykształcenia ( pełne magisterskie na kierunku Pedagogika, specjalność - Praca Socjalna ), toku studiów, kwalifikacji formalnych, wykonanych praktyk w toku studiów. Posiadam również zaświadczenie z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej o uprawnieniach do wykonywania mojego zawodu.

Do moich obowiązków należy szeroko pojęta praca socjalna z oczywiście pracą w środowisku oraz wykonywanie wywiadów środowiskowych, w zakresie obowiązków posiadam przydzielony teren którym się zajmuję, przeprowadzając wywiady środowiskowe. Do dalszych obowiązków należy również praca w projekcie realizowanym przez mój OPS.
Zatrudniony jestem na warunkach EFS\'u.
Problemem jest dla mnie jednakże dość istotna dla mnie kwestia: mianowicie w umowie nie mam zawartego stwierdzenia o wypłacaniu dodatku dla pracownik socjalnego za wykonywanie pracy w środowisku ( którą to wykonuję )
Przy podpisywaniu umowy podjąłem z moim kierownikiem dialog odnoście w/w dodatku, po czym zostałem poinformowany, że ten dodatek mi się narazie ( ?? ) nie należy.

Po przeczytaniu ustaleń w ustawie o pracownikach socjalnych podejrzewam, iż moja osoba przełożona nie ma racji co do nie utrwalenia dodatku na mojej umowie.

Przedstawiam mój problem w celu wysunięcia zapytania, jaka jest sytacja w innych OPS\'ach odnośnie podobnych sytacji, oraz co najważniejsze do kogo się zwrócić by ten problem wyjaśnić ( mam zamiar udac się do prawnika zatrudnionego w projekcie ).
W jaki sposób ( jeśli to możliwe i słuszne ) powiniem być ten dodatek wypłacany? Z funduszy jednostki samorządowej, czy projektowych ?

Za pomocne odpowiedzie szczerze dziekuję.
bent
Praktykant
Posty: 3
Od: 28 wrz 2009, 11:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Łódź, Polska


Napisano: 28 wrz 2009, 12:21

Oczywiście,że dodatek musi być.
~ana

Napisano: 28 wrz 2009, 12:21

Oczywiście dodatek w wys.250 zł przysługuje, wypłacany ze środków finansowych projektu /kilkakrotnie było to już wyjaśniane/.Myślę,że Wasz prawnik będzie w stanie przekonać kierownika.Dodam, że do wypłaty tego dodatku nie jest wymagany staż pracy, przysługuje od dnia zatrudnienia dla pracowników socjalnych pracujących w terenie i przeprowadzających wywiady.
~Joanna

Napisano: 28 wrz 2009, 12:29

no no dopiero przyjety a juz jak walczy o swoje!!! i dobrze tak powinno byc domagac sie trzeba tego co sie slusznie nalezy
~ole

Napisano: 28 wrz 2009, 15:45

Ustaliłem wizytę z radcą prawnym, funkcjonującym przy projekcie, na datę jutrzejszą. Zapewne szykuje się konflikt, bo o swoje prawa połączone z roszczeniami finansowymi walczyć jest bardzo trudno.

Jest mi niezmiernie niezręcznie zaczynać tenże konflikt już w początkowej fazie zatrudnienia, naturalnie boję się, że na całym zamieszaniu stracę więcej niż zyskam.

No cóż, pomimo że nie jestem osobą nadmiernie konfliktową, mam nadzieje że uda mi się załatwić tę sprawę w dyplomatyczny sposób.

Proszę trzymać za mnie, początkującego Pracownika Socjalnego, kciuki.

Pozdrawiam.
bent
Praktykant
Posty: 3
Od: 28 wrz 2009, 11:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Łódź, Polska

Napisano: 29 wrz 2009, 15:01

Radca prawny nie powiedział mi nic co do tej pory bym nie wiedział.
Argumentacja kierownika opierała się na tym iż zakres pracy socjalnej ( mianowicie małe środowisko które obsługuję, wspomniano o jakimś zapisie odnośnie 50% pracy w terenie ) oraz to że do moich głównych obowiązków należy praca na rzecz projektu, a nie na rzecz ośrodka, co nie jest stwierdzone w mojej umowie.
Pomimo spełnienia formalnych wymogów ( moim zdaniem ),dodatku owego nie otrzymam.
Jedyne co zyskałem to prawdopodobnie niechęć kierownika do mojej osoby :(

Kto, jeśli nie radca prawny, ani kierownik jest w takim stanie rzeczy mi pomóc, by wyjaśnić wciąż istniejące wątpliwości ?
Czy istnieje jakiś prawny zapis, poza zapisem ustawowym mówiący o stosunku pracy socjalnej w terenie do wynagrodzenia z tytułu dodatku ?

bent
Praktykant
Posty: 3
Od: 28 wrz 2009, 11:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Łódź, Polska

Napisano: 15 paź 2009, 23:27

dodatek nie jest uzależniony od faktycznego czasu w środowisku,to jest dodatek za świadczaoną pracę socjalną w środowisku.
~anka

Napisano: 14 sty 2010, 21:02

Należy ci się dodate. Widocznie Pani kierownik nie ni uwzględniła tego w projekcie i się głupio tłumaczy.
~nuska

Napisano: 03 lut 2010, 13:55

walcz droga Koleżanko o ten dodatek bo naprawdę Ci się należy! Jest to dodatek dla pracowników, ktorzy sporządzają wywiady środowiskowe w terenie. Mnie rownież próbowano wysterować i nie dać tzw. \"beretowego\" - tzn. ekwiwalentu dla pracownikow terenowych. Jestem pracownikiem socjalnym PO KL - jak się postawiłam to oczywiście \"beretowe\" otrzymałam.
~danka

Napisano: 07 lut 2010, 15:50

dodatek ci się należy jeżeli jesteś zatrudniony jako pracownik socjalny, u nas też była kwestia sporna co do pracowników socjalnych-asystentów rodziny,którzy pracują w terenie, koordynator projektu napisał pismo do urzędu wojewódzkiego lub marszałkowskiego dokładnie nie pamiętam, ale odpowiedź była pozytywna dla asystentów, jeżeli są zatrudnieni jako pr. socjalni OPS i świadczą swoją pracę w środowisku to dodatek się należy,nie ważne czy w projekcie czy też nie, projekt jest realizowany przez OPS i to OPS cię zatrudnia jako pracownika socjalnego
~zocha Gdańsk


  
Strona 1 z 3    [ Posty: 25 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x