Proszę prześlij mi na PW
po drugie orzeczenia WSA są także po to abyś Ty jako pracownik organu administracji publicznej mógł pozyskiwać ważne dla Ciebie i Twojej pracy informacje np. o skutkach prawnych jakie powstają po ogłoszeniu sentencji wyroku TK, lub na temat wykładni danego przepisu na podstawie którego wydajesz decyzje.
Trzeba chcieć, a nie jak to czynią pracownicy OPSów (za kilkoma wyjątkami tych placówek w Polsce) "jechać" po decyzji szablonem ze szkoleń.
Decyzje odmawiające prawa do ŚP, które wydajesz opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych na podstawie art. 17 ust 1b, już w dniu ich wydania są niezgodne z prawem i niestety świadczą o braku znajomości aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
Ty i inni pracownicy OPSów NIE ZNACIE (po za kilkoma placówkami) nawet przepisów aktualnej ustawy o świadczeniach rodzinnych, NIE WIECIE czym jest i co znaczy dla Was utrata mocy np. przepisu u.ś.r. - i to są fakty, a informację możesz też bardzo szybko zdobyć klikając dwa trzy razy w klawisze no i trzeba pamiętać by jeszcze spojrzeć w monitor i przeczytać a później zrozumieć i wyciągnąć właściwe swoje wnioski
zacytowałem moją poprzednią wypowiedź, aby uściślić, że Wasze wydawane decyzje na podstawie przepisu art. 17 ust 1b u.ś.r. uznanego przez TK za niekonstytucyjny w zakresie w jakim różnicuje prawo do świadczenia pielęgnacyjnego osób sprawujących opiekę nad osobą niepełnosprawną po ukończeniu przez nią wieku określonego w tym przepisie ze względu na moment powstania niepełnosprawności - są skrajnie odmiennefakt, że nie przyznajecie opiekunom dorosłych osób niepełnosprawnych prawa do ŚP to pierwsze wykroczenie (czyli ewidentne działanie wbrew aktualnie obowiązującym przepisom prawa)
natomiast fakt, że przyznajecie prawo do ŚP opiekunom osób niepełnosprawnych u których niepełnosprawność powstała przed 16 i 25 rokiem życia, a obecnie są dorośli - to drugie wykroczenie (czyli ewidentne działanie wbrew aktualnie obowiązującym przepisom prawa)
DLACZEGO ŁAMIECIE AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCE WAS PRZEPISY PRAWA
DLACZEGO NIE ZNACIE AKTUALNIE OBOWIAZUJĄCYCH WAS PRZEPISÓW PRAWA
DLACZEGO NIE POTRAFICIE DOKONAĆ WYKŁADNI AKTUALNIE OBOWIAZUJĄCYCH WAS PRZEPISÓW PRAWA NA PODSTAWIE KTÓRYCH WYDAJECIE DECYZJE pomimo łatwego dostępu do szerokiego wachlarza wielu publikacji i komentarzy prawniczych
DLACZEGO NIE STOSUJECIE AKTUALNIE OBOWIAZUJĄCYCH WAS PRZEPISÓW PRAWA
jednym opiekunom przyznajecie prawo do ŚP, a drugim odmawiacie przyznania tego prawa a przecież dotyczą tej samej grupy opiekunów sprawujących opiekę nad już dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, więc (jak stwierdził w swoim uzasadnieniu TK) muszą być traktowani tak samo (czyli, nie mogą być traktowani odmiennie)