bezdomny

Wybrane tematy:
świetlice środowiskowe w 2015 r.? Zachowaj trzeźwy Umysł Szkolenie- kontrola przedsiębiorców sprzedających alkohol przez GKRPA organizacja koloni programem terapeutycznym leczenie z.stały-alkohol
ODPOWIEDZ
~isa

bezdomny

Post autor: ~isa »

Hej,
jesteśmy wiejskim Opsem. Mamy w gminie bezdomnego- facet pod koniec lutego wyszedł z więzienia. Załatwiliśmy mu schronisko, za które miał płacić OPS, ale on poszedł tam pijany i go nie przyjęli. Pije cały czas i już nie chce do żadnego schroniska. Nachodzi nas cały czas, żądając jedzenia, strasząc, grozi samobójstwem, jest dość agresywny.
Co możemy zrobić?? Dodam, że gmina nie posiada mieszkań socjalnych.
~julka

Re: bezdomny

Post autor: ~julka »

jak was nachodzi to zgłoście na policję. A ze schroniska nie skorzystał to niech teraz sobie radzi sam zimy juz nie ma nie zamarźnie
~MIRA

Re: bezdomny

Post autor: ~MIRA »

można jeszcze do sądu o umieszczenie bez jego zgody w DPS lub ZOL-u. Czasem lepiej zapłacić za jego pobyt i mieć go z głowy.
~isa

Re: bezdomny

Post autor: ~isa »

nic z tego- Ośrodek nie ma środków i nie możemy go do DPS :(
przyznaliśmy mu talon na żywność ale obawiam się, że sklep zerwie z nami umowę jak on tam się będzie awanturował
jerzozwierz
Referent
Posty: 308
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:22
Zajmuję się:
Kontakt:

Re: bezdomny

Post autor: jerzozwierz »

Agresywny, pijany, awanturuje się, straszy - do rozwiązywania takich problemów z definicji służy POLICJA ! Nie dajcie się zwariować ! A sklep wątpię, żeby tak się spieszył do zrywania umowy - nie robią tego charytatywnie, byliby o iluś tam stałych klientów w plecy.
~MAGDA11

Re: bezdomny

Post autor: ~MAGDA11 »

interwencja policji
~xxx

Re: bezdomny

Post autor: ~xxx »

Zgłoście sprawę na Komisję d/s Przeciwdziałania Alkoholizmowi w celu podjęcia działań co do leczenia tej osoby, o sprawie i zastraszaniu poinformujcie Policję i Kuratora dla Dorosłych w Sądzie Rodzinnym, po opuszczeniu ZK musi miec dozór kuratorski. Jeśli to nie poskutkuje powiadomcie Prokuraturę.
~v

Re: bezdomny

Post autor: ~v »

Kurator-Sąd Karny jesli już. I wcale nie jest powiedziane, ze po opuszczeniu ZK MUSI mieć kuratora. Pozdrawiam.
~MAGDA 11

Re: bezdomny

Post autor: ~MAGDA 11 »

popieram xxx, tak postępuję.
ODPOWIEDZ