18.1.1- jeśli sprawca trafia do ZK ( np: wyrok odwieszono - naruszył okres próby- skazany za przestępstwo z użyciem przemocy )- wskazane jest /zaleca się aby z ofiarą w tym czasie zrealizować indywidualny plan wsparcia. Jak dla mnie jest to logiczne. Dlaczego ?
a) ( Jeśli )Istnieje duże prawdopodobieństwo , iż sprawca wróci do swej ofiary, więc ta ma prawo/ powinna być przygotowana w zakresie niezbędnym :np poradnictwa prawnego, psychologicznego- ( tu:Ustalcie w jakim).
b) Ale równie dobrze ofiara z rodziną może potrzebować pomocy finansowej rzeczowej OPS w związku z ową okolicznością ( tata/mąż w ZK;) i sytuacja się pogorszyła. Więc działania pomocowe OPS- wciągasz pod plan pomocy w procedurze NK- tak?
18.1.2- była przemoc ale - sprawca wyjechał do innej miejscowości, zmienił adres pobytu- wymeldował się, to był incydent przy imprezie ( pokłócili, pobili) i rozeszli- brak kontaktu stałego, przemijającego.
ps. Ale takie postępowanie jest poprawne- przy takich przykładach i okolicznościach.
sprawca przemocy okazuje się ofiarą i odwrotnie ofiara okazuje się sprawcą..co z procedurą NK? Założono NK. Po niedługim czasie domniemany sprawca przynosi pismo z prokuratury o wszczęciu postępowania z jego wniosku przeciwko domniemanej ofierze.. i co dalej?
zamykam NK. \"karta na kartę \". Konflikt na nie przemoc na 100%
Mediacje -a nie procedura NK.
ps. Zerknijcie na tę rodzinę poza NK- praca na zasobach własnych OPS ( żeby później nie było ). Prokuratorzy dostali zobowiązania/wytyczne w grudniu 2013- więc mogą częściej czegoś chcieć od nas
Emily listen...
10.02.2014 r. w naszym pięknym, niegdyś wojewódzkim mieście, zwanym od niedawna \"miastem szkła\" ma się odbyć szkolenie nt \"jak rozmawiać ze sprawcą i ofiarą przemocy w rodzinie\". Wybierasz się może?