czy postanowienie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 sty 2014, 10:33

mam klienta, który notorycznie składa podanie o to samo, przekroczone kryterium brak przesłanek do specjalnego, odwołuje sie do sko i jeszcze nie zdąże odesłać dokumentów do sko, a mam już kolejne podania, co robicie w takich sytuacjach. Wysyłacie informacje, dajecie postanowienie? Tylko na jaki art się powołać, że już w tej sprawie zapadła decyzja?
~kama

Napisano: 28 sty 2014, 10:35

Kolejny wywiad i kolejna decyzja
~Ryska

Napisano: 28 sty 2014, 10:44

Jeżeli osoba np. w styczniu wystąpiła z wnioskiem o zasił. cel. i wydałam decyzję odmowną, to jeżeli osoba wystąpi w tym samym okresie ponownie o takie samo świadczenie /z przeznaczeniem na ten sam cel/ wydaję postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania ponieważ w wyniku postępowania organ musiałby wydać taką samą decyzję jaką wydał przy pierwszym wniosku a więc prowadzenie postępowania w sprawie w której organ się już wypowiedział staje się niecelowe.
~ja

Napisano: 28 sty 2014, 11:33

to troche jak syzyfowa praca, ten sam wniosek, taki sam wywiad zero nowych okoliczności, zero nowych przesłanek, taka sama decyzja i kolejne odwołanie do sko.
~kama

Napisano: 28 sty 2014, 12:14

Jeżeli idzie się takim tokiem postępowania jak napisałam to trochę mniej roboty, bo nie trzeba robić wywiadu, zbierać dokumentacji itd. Wydajesz tylko postanowienie na które służy stronie zażalenie i tyle.
~ja


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x