Czynsz wyższy niż dochody

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 02 gru 2014, 10:50

Witam,

Mam problem, mianowicie, przyszła do mnie Pani, która kupiła miszkanie w sierpniu, gospodaruje samotnie, ma rentę ok. 500 zł a opłaty wychodzą jakieś 700 zł, kiedy zapytałam skąd ma na resztę powiedziała, że ma trochę pieniędzy ze sprzedaży poprzedniego mieszkania. Co mam w takim wypadku zrobić?
MartynaS

Napisano: 02 gru 2014, 16:09

wywiad jak ma duże oszczędności to odmowa
Gość

Napisano: 02 gru 2014, 16:15

Tutaj ważne jest kiedy sprzedała to mieszkanie, bo jak w miesiącu, który wchodzi w deklarację to należałoby to wliczyć do dochodu i wtedy to już na pewno odmowa.
Nowy19

Napisano: 03 gru 2014, 9:07

No właśnie sprzedała mieszkanie w sierpniu i kupiła następne w naszej gminie, więc nie wiem ile może mieć oszczędności. Zrobię wywiad, tylko kolejne pytanie czy całe oszczędności bierze się do dochodu???
MartynaS

Napisano: 03 gru 2014, 15:20

Tzn. moim zdaniem oszczędności nie wlicza się do dochodu, a jedynie wpływ ze sprzedaży mieszkania czy inne wpływy gotówkowe (oprócz wyjątków wymienionych w definicji dochodu z ustawy) jeżeli dotyczą one okresu, który nas interesuje przy konkretnym wniosku.
Jeżeli jest to wniosek grudniowy to sierpień Ciebie nie interesuje i w takim przypadku nie podaje się tego jako dochód w deklaracji. Jeżeli listopadowy wniosek no to wywiad i odmowa, bo dochód spory.
Wracając do wniosku grudniowego to można jedynie dać odmowę z tytułu dysproporcji jeżeli oszczędności są duże i wykaże to oświadczenie majątkowe.
Nowy19

Napisano: 04 gru 2014, 9:51

Pani składa wniosek w grudniu, więc wpływy ze sprzedaży mieszkania w sierpniu się nie wliczą. Jedynie może mi napisać na oświadczeniu ile jej zostało ze sprzedaży mieszkania, czy wtedy doliczam to do dochodu?
MartynaS

Napisano: 04 gru 2014, 14:50

Tak jak pisałem powyżej moim zdaniem nie należy wliczać do dochodu czegoś co było we wcześniejszych miesiącach jak te wskazane w deklaracji.
W tym przypadku jeżeli na oświadczeniu majątkowym podczas wywiadu ta pani w oszczędnościach wpisze sporą sumę wtedy można odmówić z tytułu dysproporcji
Nowy19

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny