czy wpadł Wam w oko zapis, że osoba ubiegająca się o DE musi posiadać umowę zawartą w 2013 r.? gdzieś to przeczytałam, ale teraz jak pilne, to nie mogę się doszukać.Proszę o pilną odpowiedź.
no to ja dziękuję za takie szkolenia - pieniądze od nas wyciągną, głupot naopowiadają a odpowiedzialność spadnie na nas - biedne żuczki. My tu na dole musimy wszystko wiedzieć, na wszystkim sie znac i robić dobrze a ci z góry to jak zapytasz o konkret to nic nie wiedzą albo odwracają kota ogonem, a potem w trakcie kontroli gnębią że robisz źle - a jak k**** mam robic?
a ***j z tym wszystkim, dziś dzień pracownika socjalnego - wszystkiego najlepszego - nam wszystkim szczęścia, zdrowia pomarańczy, niech nam minister czaczę tańczy. I kilogram frytek dla każdego
Umowa pomiędzy Dostawcą a Klientem stanowiąca podstawę dostarczania Klientowi energii elektrycznej, zawierająca elementy sprzedaży i dystrybucji energii. Treść umowy kompleksowej wynika z przepisów prawa, postanowień Taryfy dla energii elektrycznej ENERGA-Operator SA i Taryfy ENERGA-Obrót SA dla gospodarstw domowych, ogólnych warunków umów oraz indywidualnych uzgodnień z Klientem.
Umowa sprzedaży energii elektrycznej reguluje prawa i obowiązki stron w zakresie sprzedaży energii elektrycznej i nie obejmuje warunków dostarczania energii elektrycznej (dostarczanie energii jest regulowane w odrębnej umowie dystrybucyjnej). Zawierana jest pomiędzy Klientem a sprzedawcą energii elektrycznej. Umowa sprzedaży energii elektrycznej zawierana jest w sytuacji, gdy:
1.Klient zawiera umowę sprzedaży energii elektrycznej w procesie zmiany dotychczasowego sprzedawcy na ENERGA-Obrót SA,
2.Klient zmienia zasady współpracy w ten sposób, że zastępuje jedną umowę kompleksową dwiema odrębnymi umowami, tzn. umową sprzedaży energii elektrycznej oraz umową dystrybucyjną.
uffff...... jeszcze żeby to przetłumaczyć z polskiego na nasze...