Decyzja na obiady- Ukraina - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 10 maja 2022, 10:43

Witam. Czy ktoś już pisał decyje na obiady w szkole dla dzieci ukraińskie?
Iza 27
Stażysta
Posty: 74
Od: 25 kwie 2022, 11:02
Zajmuję się: ps

Napisano: 11 maja 2022, 8:45

Ponawiam pytanie.
Czy ktoś pisał już decyzję na celówkę na wyżywienie dzieci w szkole i przedszkolu ?
Dajecie oddzielne kwoty na poszczególne dzieci, czy może jedną kwotą?
Nena75
Stażysta
Posty: 85
Od: 14 mar 2017, 8:19
Zajmuję się: PS

Napisano: 11 maja 2022, 10:10

Witam.
Ponawiam pytanie.
Czy wydawaliście już decyzję przyznającą zasiłek celowy na wyżywienie dzieci w przedszkolu (śniadania, obiady, podwieczorek) w oparciu o art. 29 i 30 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, Dz. U. poz. 583, z późn. zm. oraz art. 17 ust.1 pkt 3 i 14 i art. 39 ustawy o pomocy społecznej, Dz. U. z 2021 r. poz. 2268 z późn. zm.). Czy ktoś podzieli się wzorem decyzji :D
agnieszka321
Praktykant
Posty: 1
Od: 11 maja 2022, 10:03
Zajmuję się: PS

Napisano: 12 maja 2022, 7:16

Czy to możliwe, że jeszcze nikt nie dawał tych celówek i nie chce się podzielić swoją wiedzą? Tak wiem już trzeci raz piszę o tym samym ale ludzie z Ukrainy a w konsekwencji szkoły czekają na te pieniądze. Jak radzicie sobie z nimi w Pomost Std?
Nena75
Stażysta
Posty: 85
Od: 14 mar 2017, 8:19
Zajmuję się: PS

Napisano: 12 maja 2022, 8:16

U nas robimy decyzje na zasiłek celowy -świadczenie niepełnienie jeden posiłek w szkole dla dziecka na podstawie noty ze szkoły:
Góra tak karze a na przedszkole tak samo plus druga decyzja na zasiłek celowy na drugą cześć wyżywienia w przedszkolu (liczymy dni w przedszkolaku razy kwota i tyle dostaje nic więcej)
podstawa
Na podstawie art. 2, art. 3, art. 4, art. 7 pkt 1 i pkt 14, art. 8 ust. 1 pkt. 2, ust. 3, art. 14, art. 17 ust. 1 pkt 3 i 14, art. 36 pkt 2 lit. j, art. 39, art. 48, art. 98, art. 101 ust. 1, art. 102 ust. 1, art. 106 ust. 1, ust 3, ust. 4 i art. 110 ust. 1, ust. 3 i ust. 7 ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. z 2021 r, poz.2268 ze zm.) dalej u.p.s. w związku z art. 104, art. 107 § 4, art. 108 § 1, art. 127, art. 127a ustawy z 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U z 2021 r. poz.735 z późn. zm.), § 2 ust. 1 i 5 Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 kwietnia 2021 r. w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 893), oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 lipca 2021 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. z 2021 poz. 1296), art. 29 i art. 30 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa z dnia 12 marca 2022r. (Dz.U. 2022r. poz. 583 z późn. zm.)
Ulaulaula
Praktykant
Posty: 9
Od: 09 lip 2019, 12:32
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 12 maja 2022, 10:26

Tez stoję właśnie przed tym samym problemem czyli decyzja na zasiłki celowe na posiłku. ale mam inne pytanie dot. posiłków. Pomoc doraźna na opłacenie posiłków na dwa miesiące... czy braliście pod uwagę tylko miesiąc marzec i kwiecień? Czy jeżeli ktoś teraz przyjechał do Polski w miesiącu maju to też kwalifikuje się do tej pomocy doraźnej na miesiąc maj i czerwiec?
ewops
Praktykant
Posty: 5
Od: 12 maja 2022, 10:19
Zajmuję się: pracownik administracyjny wydawanie decyzji

Napisano: 12 maja 2022, 10:52

Według minie tak. Ministerstwo w wytycznych z dnia 21.03.2022 r. nic nie mówi o ograniczeniach czasowych, tylko PESEL i wniosek.
Nena75
Stażysta
Posty: 85
Od: 14 mar 2017, 8:19
Zajmuję się: PS

Napisano: 12 maja 2022, 11:05

Ma ktoś może taki zapis który o tym mówi?
ewops
Praktykant
Posty: 5
Od: 12 maja 2022, 10:19
Zajmuję się: pracownik administracyjny wydawanie decyzji

Napisano: 13 maja 2022, 10:23

Dzień dobry,

pomoc doraźna w formie posiłku w szkole i w przedszkolu przyznana na okres do 2 miesięcy liczona jest w pełnych miesiącach kalendarzowych (np. pomoc udzielona w połowie marca - do końca marca i do końca kwietnia). Jednocześnie należy podkreślić, że uprawnionym do pomocy jest obywatel Ukrainy, który wjechał legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów wydanym na podstawie art. 2 ust. 4 specustawy, deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i został wpisany do rejestru PESEL.
Całodzienne wyżywienie w przedszkolu przyznaje się na podstawie przepisów art. 29 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. poz. 583).
W pierwszej kolejności można przyznać dziecku 1 gorący posiłek w ramach art. 48b ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, doraźnie na czas nie dłuższy niż 2 miesiące.
Pomoc przyznana w ww. trybie nie wymaga przeprowadzenia rodzinnego wywiadu środowiskowego ani wydania decyzji administracyjnej.
Następnie istnieje możliwość przyznania zasiłku celowego na żywność na podstawie art. 39 (na sfinansowanie pozostałych posiłków, które zapewnia przedszkole). W takim przypadku obywatel Ukrainy składa oświadczenie o sytuacji osobistej, rodzinnej, dochodowej
i majątkowej. Ta procedura wymaga wydania decyzji administracyjnej. Należy jednak zauważyć, że w pierwszej kolejności przyznawane jest jednorazowe świadczenie pieniężne przeznaczone m.in. na żywność oraz dla rodziców z dzieckiem świadczenie 500+, zasiłek rodzinny (z tych świadczeń też można opłacić pozostałe wyżywienie dziecka w przedszkolu).
Posiłki w szkole i w przedszkolu są finansowane z Funduszu Pomocy.


Z poważaniem,
Aneta Kowalska
Departament Pomocy i Integracji Społecznej
Basia49
Stażysta
Posty: 109
Od: 18 kwie 2017, 12:32
Zajmuję się: PS

Napisano: 16 maja 2022, 13:48

Witam. Czyli posiłek w szkole można przyznać (po 2 m-ch marzec, kwiecień pomocy doraźnej) w formie decyzji administracyjnej na podstawie art. 39, art. 48 i spec ustawy spec ustawy. Tylko pytanie czy można przyznać pomoc (oczywiście po weryfikacji sytuacji rodziny z Ukr.) od razu na 2- ce tj. maj i czerwiec, i czy to jest finansowane z zadań własnych gminy?
Iza 27
Stażysta
Posty: 74
Od: 25 kwie 2022, 11:02
Zajmuję się: ps


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x