decyzje negatywne na dożywianie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 4 z 5    [ Posty: 49 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 08 sty 2014, 10:54

Lena Twoja wątpliwość co do pkt 1 jest błędna
~Iza

Napisano: 08 sty 2014, 13:19

do ~anka

uważam podobnie. Kryterium nie ma do posiłku zastosowania. Patrzymy przez pryzmat art. 7 u.p.s. no i oczywiście art. 48 ust. 1 i 4 u.p.s. oraz ewentualne art. 104 ust. 4 u.p.s (jeśli chcemy odstąpić od zwrotu)

Jest to - jak się wydaje na chwilę obecną - jedyne słuszne postępowanie.
~rp

Napisano: 08 sty 2014, 13:33

Wysłać zawiadomienie, że sprawa nie może być załatwiona w terminie art. 36 paragraf 1 i 2 kpa albo przyznać zasiłek9jak Wredna).Skoro sesja w styczniu to nie podejmowałabym decyzji odmownych.
~wwz

Napisano: 08 sty 2014, 16:50

jestem po rozmowie z prawnikiem i on potwierdza, że do posiłku nie stosujemy kryterium dochodowego. Uchwała w sprawie podniesienia kryterium dochodowego dotyczyć może wyłącznie zasiłków okresowych i celowych, w tym zasiłków celowych na zakupienie posiłków i żywności. Przygotował projekt uchwały rg na podstw. art.8 ust 2, z dużym zawężeniem czyli wskazaniem podniesienia kryterium do 150% wyłącznie w kwestii świadczeń pieniężnych (zas. celowych) na zakup posiłku lub żywności. Wyślę to jeszcze do mecenasa rady gminy, żeby się wypowiedział i zaakceptował lub nie. Mamy świadomość, że uchwała może być uwalona przez nadzór prawny wojewody bo jest trochę naciągana. Ale skoro ustawodawca daje możliwość do podjęcia uchwały na więcej, to tym bardziej możemy mniej (czyli ograniczyć do jednego świadczenia :) W kwestii zwrotu wydatków na podstw. art. 96 ust. 4, dotyczy on również wyłącznie świadczeń pieniężnych (w kontekście dożywiania) czyli zasiłku celowego (na żywność czy zakupienie posiłku) a nie posiłku wydanego w naturze. Przy okazji \"pokłóciłam się\" z nim w kwestii korzystania z posiłku. Twierdzi, że gdyby chciał to powinien dostać posiłek bo jest nieuzależniony od dochodu a np. w jego rodzinie występuje przemoc. Powiedziałam mu, że dyskutowałabym z nim, w związku z art. 2 ustawy (zasoby, możliwości, uprawnienia). Z tej rozmowy wynika, że wszystkie dzieci mogą korzystać z posiłku bez względu na dochód w rodzinie. Dzieci z tzw.list dyrektorskich również :) Czyli potwierdza się to co pisał wcześniej ~rp. CO WY NA TO?
~Alicja

Napisano: 08 sty 2014, 17:14

No wreszcie ktoś sensowny. Alicja. Do posiłku - ergo świadczeń niepienieżnych nie ma kryterium dochodowego. Można przyznać posiłek pow. 150% ale nie dostaniecie na to dotacji z programu. Całość z własnych. Oczywiście przy świadczeniach niepieniężnych brane są pod uwagę zasoby możliwości - strony jak i ops, uprawnienia itd.

Nie ma podstawy prawnej, która pozwoliłaby Wam odmówić przyznania posiłku z uwagi na przekroczenie kryterium dochodowego.
~Troglodite

Napisano: 08 sty 2014, 17:43

nie byłabym taka pewna bo alicja sama pisze o naciaganiu uchwały , w naszym urzedzie woj powiedzxiano ze bez uchwał robimy na własną odpowiedzialność
~ale numer

Napisano: 08 sty 2014, 18:08

@~Troglodite
przyznam posiłek pow. 150% i prawdopodobnie nie dostanę na to dotacji z Programu (a właściwie nie odważyłabym się opłacić tych posiłków z Programu), natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wliczyła te wydatki jako swój 40% udział :)

~ale numer
piszę o naciąganiu uchwały w kontekście ograniczenia jej tylko do jednego świadczenia czyli zasiłku celowego na posiłek lub żywność, podczas gdy art.8 ust. 2 mówi łącznie o zasiłkach okresowym i celowym.
W każdym razie czekam teraz na odzew drugiego mecenasa i jak zaakceptuje to puszczam uchwałę na radę.
~Alicja

Napisano: 09 sty 2014, 9:53

sam jestem ciekawy co zrobi nadzór wojewody gdy podniesiecie kryterium tylko i wyłącznie do zasiłków celowych na żywność
~Troglodite

Napisano: 09 sty 2014, 10:28

Co z zasiłkiem celowym w formie finasowej z przeznaczniem na zakup zywności. Jak to obejść my zakupimy 1000 konserw i będziemy przyznawac decyzją w formie rzeczowej.
~socjal

Napisano: 09 sty 2014, 12:12

Możemy wydać decyzję do 150 % na dożywianie już teraz /jeżeli będziemy podejmować -a powinniśmy podjeść uchwałę o odstąpieniu od zwroty odpłatności do 150 % przy dożywianiu/ a jak RG podejmie tą uchwałę wówczas dajemy drugą decyzję że na podstawie uchwały RG odstępuje się od pobierania zwrotu.
W takim przypadku będzie pokrycie z dotacji.
Taką informację wczoraj uzyskałam z Urzędu Małopolskiego.
Pozdrawiam
~grazynka


  
Strona 4 z 5    [ Posty: 49 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x