dla kogo karty?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 31 sie 2020, 12:38

Witam!
Mężczyzna złożył wniosek o kdr na siebie i trójkę dzieci. Dwójka starszych mieszka z matką, a trzecie wraz z nim i konkubina.
Karta dla Pana i dziecka nr 3 jest ok. Ale co z kartami dla dwójki starszych dzieci, które mieszkają z byłą żoną w innej gminie?( wszystkie dzieci do 18 roku życia).
AniaŻ
Praktykant
Posty: 20
Od: 01 sie 2017, 12:10
Zajmuję się: praca w SR + SW + FA + KDR


Napisano: 31 sie 2020, 19:30

Ty wydajesz dla tej dwójki, skoro dzieci mieszkają w innej gminie to na nie ma prawo złożyć matka tych dzieci w tamtej gminie.
naitsyrk85
Starszy referent
Posty: 859
Od: 27 cze 2013, 10:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świat, Polska

Napisano: 01 wrz 2020, 7:44

Dokładnie tak, z tym, że te dwójkę dzieci również powinien wymienić we wniosku, ALE dla nich wybrać opcję "nie wnoszę". A w systemie byś wybrał im opcję "Nie rozpatrzono"
Art. 10. [Złożenie wniosku o przyznanie Karty]
Wniosek o przyznanie Karty lub wydanie jej duplikatu składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej.
michu95
Starszy referent
Posty: 731
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:

Napisano: 09 wrz 2020, 13:28

Mam taką samą sytuację, tyle że zamiast konkubiny jest już żona. Czy dla żony karta przysługuje?
luna01
Praktykant
Posty: 12
Od: 18 lip 2018, 11:23
Zajmuję się: św,ds,fa,kdr,cp

Napisano: 14 wrz 2020, 11:42

tak KDR przysługuje małżonkowi rodzica 3 dzieci ;)
"To err is human, to forgive is divine"
ubu
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1220
Od: 27 lip 2017, 11:31
Zajmuję się: KDR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x