Opłaty za karte elektronicznę prosze o pomoc?

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 29 sie 2020, 9:05

Mam dwie rodziny które złozyły pierwsze wnioski o kartę tradycyjną w 2015 roku i 2017 r.
Teraz złożyły wniosek o duplikat jednych z kary i dodatkowe o karty elektroniczne. Pobrałam opłatę za duplikat i za dodatkowe formy kart elektronicznych, jednak nie widze aby raporty i sprawozdanie uwzględniło koszty za druga formę .
Czy miał ktoś taki pzrypadek , czy nie powinnam pobierac opłat ?
AlejandroMaximus
Praktykant
Od: 24 sie 2020, 15:08
Zajmuję się: ŚW

Napisano: 31 sie 2020, 8:12

Program pewnie automatycznie Ci zaznaczył, że zwolnione z opłat (na etapie przyznawania kart). Opłaty powinnaś pobrać i w sprawozdaniu je wykazać. W wyjaśnieniach sprawozdania napiszesz skąd pomyłka. Pozdrawiam
Gabryśka
Stażysta
Od: 11 mar 2020, 10:37
Zajmuję się: KDR

Napisano: 01 wrz 2020, 9:44

Rodzina wnioski o o kartę tradycyjną złożyła 4 sierpnia 2017 roku ,teraz złożyła domówienie na karty elektroniczne,należy więc pobrać opłatę tylko ile ja myślę , że po 9,21 za osobę , a w raporcie wyszło mi , że po 1,44 za osobę . Jak to ma faktycznie być czy znowu program liczy jakieś bzdury , czy ja zrobiłam jakąś bzdurę.Liczę na szybką podpowiedź :?:
żabcia
Stażysta
Od: 20 wrz 2017, 11:35
Zajmuję się: PS/Św/FA

Napisano: 01 wrz 2020, 10:36

Opłata za domówienie II formy KDR jest stała i wynosi 9,21 zł od jednej karty.
W raporcie zapewne jest uwzględniona kwota za przyznanie i obsługę wniosku o domówienie drugiej formy karty.

Co do opłaty za II formę KDR/duplikat KDR, ja wręczam wnioskodawcom karteczkę z nazwą podmiotu numerem konta na jaki mają dokonać przelew. widnieje też tam kwota, jaką mają zapłacić oraz tytuł przelewu. I płacą albo u nas w kasie w urzędzie albo robią przelew internetowy. Dopóki nie dostanę potwierdzenia przelewu do ręki nie wprowadzam wniosku do systemu i o tym fakcie informuję tez uprzednio wnioskodawcę.

Poza tym, w excelu, utworzyłam tabelkę gdzie notuję sobie wpłaty za II formę i duplikat KDR na dany rok, a z zasadzie półrocze. Wpisuję tam numer sprawy, imię i nazwisko wnioskodawcy, tytuł opłaty (ile II form/duplikatów), datę przelewu oraz kwotę. Zrobiłam też tak, że program wylicza mi te 95%, które jest przekazywane do UW i w tym temacie jestem w stałym kontakcie z naszą księgowością. to znacznie ułatwia mi sprawę i sprawia że nie gubię się w tych opłatach przy sprawozdaniach i akceptują mi je bez problemu. ale to mam nauczkę po poprzednim koledze, który się tym zajmował ,bo nie mogłam się po nim odnaleźć.
ResiKDR
Stażysta
Od: 11 sie 2020, 13:25

Napisano: 01 wrz 2020, 12:27

Dzięki serdeczne za wyjaśnienia ,chyba też zrobię tak jak Ty.Pozdrowionka w ten ponury dzień
żabcia
Stażysta
Od: 20 wrz 2017, 11:35
Zajmuję się: PS/Św/FA

Napisano: 02 wrz 2020, 8:46

pozdrawiam :)
ResiKDR
Stażysta
Od: 11 sie 2020, 13:25

Napisano: 03 wrz 2020, 9:51

A czy jesteście pewni, że w momencie zamawiania duplikatu nie powinna być pobierana opłata za drugą formę karty? Tylko duplikat potraktować jako kartę w dwóch formach?
opeeska
Praktykant
Od: 05 kwie 2017, 10:26
Zajmuję się: DM, DE, Styp, PS, KDR

Napisano: 03 wrz 2020, 9:59

Jako potwierdzenie mojej opinii dodaję fragment pisma z WPS z informacją o obowiązujących opłatach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
opeeska
Praktykant
Od: 05 kwie 2017, 10:26
Zajmuję się: DM, DE, Styp, PS, KDR

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny

x

x