dodatek 250 zł a pracownik socjalny w PCPR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 05 maja 2015, 12:54

witam was kochani :)

mam małe pytanko ... czy pracownikowi socjalnemu zatrudnionemu w PCPR w dziale pieczy zastępczej (jeździ w teren) przysługuje dodatek 250 zł ? podobno nie i zastanawiam się dlaczego ?
kaziu


Napisano: 06 maja 2015, 13:39

Wg nowej ustawy o wspieraniu rodziny..... w pieczy zastępczej nie ma pracowników socjalnych tylko koordynatorzy, którzy wizytują rodzin z. nie przeprowadzając wywiadów środowiskowych, następnie wydają ocenę sytuacji. A pracownik socjalny owszem ma być w zespole pieczy ale jego rola jest już inna niż ta wg ustawy o pomocy społecznej. Śmieszne nie?
basia31

Napisano: 06 maja 2015, 20:22

intencją ustawodawcy wprowadzając dodatek za prace w środowisku, była chyba rekompensata trudnej pracy w "terenie" pracownika socjalnego, narażonego na "różnego rodzaju niedogodności " ze strony klientów. W pracy z rodziną zastępczą nie mamy do czynienia z "pomocą osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi" tylko wspieraniu działań na rzecz powrotu dziecka do rodziny . Wiedza pracownika socjalnego jest tu wykorzystywana do zaplanowania i realizacji jak najszybszego powrotu dziecka do stałego środowiska i w praktyce również pracownik socjalny pcpr wchodzi w zupełnie inny rodzaj środowiska.Więc nie o to chyba chodziło ustawodawcy:) Niestety jedynym faktem jest to, że wszyscy w tej branży zarabiamy za mało, z dodatkiem czy bez :(
orlik


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny