świadczenie nienależne-pilne!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 28 kwie 2015, 17:00

Witam:)
bardzo proszę o wskazanie podst.prawnej do wydania decyzji o św. nienależnym z ustawy o pieczy. Wychowanka przebywała w rodz. zastępczej a nie kontynuowała nauki, i teraz muszę naliczyć rodzinie św. nienależne. Robicie to jedną decyzją czy dwoma - jedna o stwierdzeniu że jest nienależn.żwiadczenie a druga o zwrocie?
Agnesica
Praktykant
Posty: 3
Od: 23 kwie 2015, 15:02
Zajmuję się:


Napisano: 28 kwie 2015, 22:39

Nikt mi nie pomoże:((
Agnesica
Praktykant
Posty: 3
Od: 23 kwie 2015, 15:02
Zajmuję się:

Napisano: 29 kwie 2015, 7:33

ja teraz mam 2 takie przypadki i robię to w 2 decyzjach. Pierwsza uchylenie z orzeczeniem o nienależnie pobranym, druga o zwrocie...prawidłowo powinny być 3 uchylenie, nienależne, zwrot, ale to istna głupota!!!
kres

Napisano: 29 kwie 2015, 8:26

Kres!, dziekuję bardzo za odpowiedz:)wlaśnie tak słyszałam, że powinny być 3 tj. uchylenie, stwierdzenie nienienależnego i zwrot.. A mogę prosić o podstawę prawną jaką wskazałaś? Czy ktoś jeszcze się wypowie???
Agnesica
Praktykant
Posty: 3
Od: 23 kwie 2015, 15:02
Zajmuję się:

Napisano: 29 kwie 2015, 11:02

podstawę ja mam inną bo chodzi o wychowanka na starych zasadach wedle art. 240 ust.1 nie pisze w podstawie tych art. z pomocy społecznej tylko w uzasadnieniu z tego względu że obowiązywały do 31.12.2011 r.
kres

Napisano: 04 maja 2015, 11:15

zwrot- Na podstawie art. 153, art. 92 ust. 1, ust. 2, ust. 3, ust. 7, ust. 8, ust. 9 ust. 10 ustawy
z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 135 z póz zm.), art. 104 i 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267 z póz zm.).

orzeczenie o wysokosci - Na podstawie art. 153, art. 92 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny
i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 135 z póz zm.), art. 104 ustawy z dnia
14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267
z póz zm.). To dotyczy wychowanków ale tak samo jest z rodzinami tylko bez 153
Ja robie trzy decyzje uchylam, orzekam o wysokości i żądam zwrotu, masakra, do tego trzy wszczęcia
magdunia11

Napisano: 04 maja 2015, 11:16

zwrot- Na podstawie art. 153, art. 92 ust. 1, ust. 2, ust. 3, ust. 7, ust. 8, ust. 9 ust. 10 ustawy
z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 135 z póz zm.), art. 104 i 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267 z póz zm.).

orzeczenie o wysokosci - Na podstawie art. 153, art. 92 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny
i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r., poz. 135 z póz zm.), art. 104 ustawy z dnia
14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r., poz. 267
z póz zm.). To dotyczy wychowanków ale tak samo jest z rodzinami tylko bez 153
Ja robie trzy decyzje uchylam, orzekam o wysokości i żądam zwrotu, masakra, do tego trzy wszczęcia
magdunia11


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny