Moduł II AS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 29 kwie 2015, 17:14

Witam,

Proszę o informację ws. dodatku na pokrycie kosztów kształcenia. Podstawa to 0d 700zł do 1.000zł.
Z kolei na co przyznajecie Państwo dodatek z tytułu pobierania nauki poza miejscem zamieszkania (czy wyłącznie na dojazdy do szkoły, uczelni gdy student mieszka w innej miejscowości niż w której pobiera naukę)? Może ma ktoś jakąś interpretację.

Czy w przypadku studentów którzy zamieszkują w akademikach czy wynajmują mieszkania w miejscowości, w której pobierają naukę, czy wówczas przyznajecie ww. zwiększenie kosztów (np. z powodu opłacania akademika a nie dojazdów, ponieważ jak mieszka tymczasowo w miejscowości, w której się uczy np. nie ponosi kosztów dojazdu do szkoły)?
Czy występujecie do PCPR/MOPS w przypadku czasowego zameldowania w akademiku, czy dany student złożył wniosek w miejscowości w której się uczy.
proszę o pomoc
maja09


Napisano: 30 kwie 2015, 10:37

W poprzednich latach pytałam w PFRON-ie, czy mamy wypłacać osobom, które mieszkają w akademikach i uzyskałam odpowiedź, że tak, bo przecież co jakiś czas jadą do domu. Nie ma też sensu wnikać, na co wydają tę dodatkową kasę. Podpisują oświadczenie, że na koszty związane z nauką i tyle.
PCPR


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny