dożywianie od stycznia 2014 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 15 z 52    [ Posty: 514 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 gru 2013, 12:56

Czy do korzystania z obiadów w szkole, które będą wydawane bez decyzji (obecny art. 6a) konieczne jest przyjęcie przez gminę programu osłonowego? czego ma dotyczyć ten program?
~XYZ

Napisano: 19 gru 2013, 13:01

XYZ --> Wg zapisów uchwały z 10 grudnia sa dwie ścieżki

1 - dyrektor szkoły zgłasza ze dziecko powinno jest i wtedy wywiad i przyznanie posiłków (stare 6a)

2 - jezeli jest program osłonowy podjety przez rade miasta/gminy to w wypadku zgloszenia dziecko jest zywione bezposrednio przez dyrektora w ramach programu osłonowego bez decyzyjnie (zaleznie od zapisów programu oczywiscie )
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 13:14

Róbcie jak chcecie - ja wam podaję co mi powiedział z UW i jest to dla mnie logiczne - przyznaję i podaje w podstawie prawnej art.17 ustawy ops w związku z uchwała RM, która to pozwala przyznać do 150%-zresztą poczytajcie podstawę prawną programu pierwszy pkt.
~OPSO

Napisano: 19 gru 2013, 13:37

czyli tak ma wygądać???

Na podstawie ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 182 - tekst jednolity wraz z późniejszymi zmianami); w związku z Uchwałą Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego oraz w zakresie dożywiania \"Pomoc państwa w zakresie dożywiania\" na lata 2014-2020 (M. P. z dnia 17 grudnia 2013 r., poz. 1024) oraz kodeksu postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267).
~neee

Napisano: 19 gru 2013, 13:54

a czy już można w ogóle pisać czy trzeba czekać do 1 stycznia 2014?
~Sonia

Napisano: 19 gru 2013, 14:04

do neee -z ustawyop.s. musisz podać art czyli będzie to art.17 ust.1 pkt.3 lub 14 art.48 ust.5
z KPA art.104
~OPSO

Napisano: 19 gru 2013, 14:18

OPSO --> Tylko jedno pytanie - jaka uchwała Rady Miasta - w sprawie czego i na podstawie jakiego art - pytam INFORMACYJNIE a nie zeby koty drzeć.
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 14:24

I dodam jedno - art. 96 ust 2 mówi o pomocy rzeczowej a posiłki nie sa pomoca rzeczowa bo to jest odrebne swiadczenie.

Reguluje to zapis art. 36 pkt 2 podpunkt \"e\" i podpunkt \"j\"

To sa dwa rózne rodzaje swiadczen, wiec ciezko ma podstawie uchwały pisanej w oparciu o art 96 ust 2 i 4 pisac o posiłkach.
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 14:34

Nie uchwała Rady Miasta tylko Rady Ministrów a ja nigdzie się nie powołuje na art.96
~OPSO

Napisano: 19 gru 2013, 14:42

tak sobie można na uchwałę się powołoć bez wskazania na jaki jej przepis - art. ?
ania
~ania
VIP
Posty: 1943
Od: 18 maja 2011, 16:30
Zajmuję się:
Lokalizacja: C, Polska


  
Strona 15 z 52    [ Posty: 514 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x