dożywianie od stycznia 2014 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 16 z 52    [ Posty: 514 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 gru 2013, 14:42

No tak .. skrót RM oznacza i to i to. A pytam bo znalażłem uchwały na podstawie art. 96 które podwyzszały wlasnie posiłki do 150 % co wydało mi sie co najmniej dziwne.
~BadAss

Napisano: 19 gru 2013, 15:15

czy nie trzeba dodać art. 18 pkt 6 ustawy o pomocy społecznej ?
~ela

Napisano: 19 gru 2013, 16:14

Wiem, że wszyscy są dostatecznie zdenerwowani ale pragnę tylko nadmienić, że zgodnie z art. 87 Konstytucji RP  Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia, natomiast art. 93 stanowi, że Uchwały Rady Ministrów mają charakter wewnętrzny i obowiązują tylko jednostki organizacyjnie podległe organowi wydającemu te akty. Rozmawiałam z urzędnikiem MPiPS i ma on pełną tego świadomość. Moim zdaniem uchwała, w żaden sposób nie może stanowić podstawy wydawania decyzji administracyjnych przez organy samorządu terytorialnego.
~MOPR

Napisano: 19 gru 2013, 16:41

proponuję podstawę prawną z programu: art. 17 ust. 1 pkt 3 i pkt 14 ustawy o pomocy społecznej
~Ryska

Napisano: 19 gru 2013, 17:15

ale to nam ustanowili nie program tylko zgaduj zgadulę
~ewa

Napisano: 19 gru 2013, 17:28

Od 2005 była ustawa i wiadomo było co robić, potem dołożyli 6a, szkoły już przysłały listy z 6a, a my nie mamy programu osłonowego, zanim zrobimy wywiady to upłynie kilka dni, a potem decyzje, następne dni. Nie możemy drukować bo nie ma podstawy i czekaliśmy na ustawę lub rozporządzenie a tu UCHWAŁA, co powiem 900 DZIECIM, dlaczego nie mogą jeść od początku stycznia, wyślę je do naszego wspaniałego ministerstwa ....
~Wkurzona

Napisano: 19 gru 2013, 17:39

Nasz prawnik twierdzi, że w podstawie prawnej jak najbardziej można zamieścić uchwałę, gdyż jest ona aktem prawnym (niższego rzędu)
~pracownik s

Napisano: 19 gru 2013, 18:28

jak rozumieć to 150% kryterium z tej zas...anej Uchwały
~m

Napisano: 19 gru 2013, 19:27

~pracownik s



Nasz prawnik twierdzi, że w podstawie prawnej jak najbardziej można zamieścić uchwałę, gdyż jest ona aktem prawnym (niższego rzędu)



Dokładnie te same słowa dzisiaj usłyszałam od nasze prawniczki.
~wwz

Napisano: 19 gru 2013, 19:33

to jak ma sie przepis art. 93 ust. 1 Konstytucji RP????
~kuba


  
Strona 16 z 52    [ Posty: 514 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x