DPS-III-43-DG/2014 - ale o co chodzi? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 23 sty 2014, 16:32

Brakuje mi tam jeszcze jednej pozycji:

- na podstawie ustawy o pomocy społecznej
Troglodite
Stażysta
Posty: 50
Od: 08 sty 2014, 17:15
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska, Polska

Napisano: 23 sty 2014, 19:18

Iza wiedźmo jak mogłaś dzieciaczkom odmówić ciepłej zupy, w dodatku zimą, tobie by się przydała głodówka
~...

Napisano: 23 sty 2014, 23:10

nie potrzebnie namieszali... my sesje mamy w lutym gdzie podjęta będzie uchwała,więc po ogłoszeniu będzie dopiero marzec. Teraz dajemy do 100% i co niby źle?
~mika

Napisano: 24 sty 2014, 0:54

my tak jak mika
~zibi

Napisano: 24 sty 2014, 9:39

To, że dajecie do 100% to ok. Pytanie na jakiej podstawie odmawiacie tym powyżej?
Troglodite
Stażysta
Posty: 50
Od: 08 sty 2014, 17:15
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska, Polska

Napisano: 24 sty 2014, 11:32

Oczywiście że źle, temat był już wałkowany wiele razy. Uchwała RM określa tylko warunki otrzymania dotacji z Programu, a nie określa warunków przyznana posiłku - te warunki określa tylko i wyłączne ustawa o pomocy społecznej (art. 48) i można przyznawać niezależnie od kryterium - kryterium dotyczy świadczeń pieniężnych, a nie posiłku.
~Tomek

Napisano: 24 sty 2014, 11:35

Tomek, czyli jednym słowem posiłek w szkołach i przedszkolach powinien być opłacony przez pomoc społeczną dla wszystkich dzieci, tak?
~Max

Napisano: 24 sty 2014, 11:40

@Max:

Ustawa o Pomocy Społecznej mówi:

Art. 8.

1. Prawo do świadczeń PIENIĘŻNYCH (...) przysługuje:

- i tu określone kryteria dochodowe

Art. 36.

Świadczeniami z pomocy społecznej są:

(...)

2) świadczenia NIEPIENIĘŻNE

j) posiłek

i wreszcie Art. 48

Pomoc doraźna albo okresowa w postaci jednego gorącego posiłku dziennie przysługuje osobie, która własnym staraniem nie może go sobie zapewnić.

Podsumowując - Ustawa o Pomocy Społecznej określa kryterium dochodowe jako warunek przyznania świadczeń PIENIĘŻNYCH, posiłek jest świadczeniem NIEPIENIĘŻNYM, a przyznaje się go na podstawie Art. 48, bez wymagania spełnienia kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8.

Uchwała o przedłużeniu programu dożywiania na lata 2014-2020 nie zmienia zapisów Ustawy o pomocy społecznej.

Określa jedynie warunki otrzymania dotacji z programu, a nie warunki przyznania pomocy w formie posiłku.

Pomoc ta może być przyznana przez gminę na podstawie istniejącego stanu prawnego jakim jest Art. 48 Ustawy i finansowana w całości ze środków własnych.

Oczywiście można odmówić np. z braku środków, ale to inna bajka.

pozdrawiam
~Tomek

Napisano: 24 sty 2014, 13:43

i niby gdzie jest określone,że nie ma kryterium w pomocy niefinansowej?
~sara

Napisano: 24 sty 2014, 13:51

Skoro w artykule 8 LITERALNIE jest napisane o świadczeniach pieniężnych, a w artykule 36 również LITERALNIE jest napisane że posiłek jest świadczeniem niepieniężnym, to czego Ci jeszcze potrzeba.

Gdyby chociaż artykule 48, na podstawie którego przyznaje się posiłek była mowa o potrzebie spełnienia kryterium z art. 8, to można by było uznać że jest to wyjątek od w/w ogólnej reguły, ale nie ma w nim nic takiego.

pozdrawiam
~Tomek


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 20 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x