Uzasadnienie - św. pieniężne na zakup żywności z Programu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 23 sty 2014, 11:22

Czy ktoś może poratować nas sprawdzonym przez prawnika wzorem uzasadnienia decyzji na świadczenie pieniężne z Programu?
~ewa


Napisano: 23 sty 2014, 15:39

W wyniku przeprowadzonego wywiadu środowiskowego stwierdzono, że rodzina spełnia kryteria do otrzymywania świadczeń z pomocy społecznej w formie dożywiania. Zgodnie z treścią z art. 17 ust.1 pkt 14 i art. 48 pkt 4 i 5 ustawy o pomocy społecznej oraz art. 3, art 5 i 7 ustawy z dnia 29 grudnia 2005 roku o ustanowieniu programu wieloletniego \"Pomoc państwa w zakresie dożywiania\" istnieją przesłanki do udzielenia pomocy w formie przyznania Pani/Panu świadczenia pieniężnego z przeznaczeniem na zakup żywności.
Ustalenie wysokości zasiłku celowego z przeznaczeniem na zakup żywności pozostawia organom pomocy społecznej możliwość swobodnego kształtowania tej wysokości w wyznaczonych granicach - w zależności od możliwości finansowych pomocy społecznej. W związku z czym przyjęto kryteria pomocy na zakup żywności, w taki sposób, że w miesiącu styczniu 2014 roku na osobę samotnie gospodarującą przysługuje zasiłek w wysokości ......,- zł, a na każdą osobę w rodzinie ......,- zł.
Biorąc powyższe orzeczono jak w sentencji:
Zobowiązuję do comiesięcznego utrzymywania kontaktu z urzędem pracy, poszukiwania i podjęcia pracy, choćby dorywczej.
Z uwagi na wyjątkowo ważny interes strony nadano decyzji rygor natychmiastowej wykonalności.~Anna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x