DPS - ustalenie odpłatności gdy nie podano dochodu

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 01 paź 2019, 13:44

witam,
Czy ktoś orientuje się, jak zgodnie z nowymi przepisami postępować z osobami zobowiązanymi do alimentacji? gdy osoba zobowiązana do ponoszenia odpłatnosci za pobyt ojca w DPS zgodziła się na wywiad ale nie chce ujawnić swoich oraz pozostałych członków rodziny dochodów. Czy w pierwszej kolejności będziecie wysyłać pismo do US o wysokosć dochodów czy od razu wydawać decyzję o odpłatności w kwocie jaka wychodzi z różnicy pomiędzy średnim kosztem utrzymania mieszkańca a odpłatnością mieszkańca?

Czy art.61 ust. 2e „W przypadku odmowy przez osoby, o których mowa w ust. 1 pkt 2 zawarcia umowy, o której mowa w art. 103 ust. 2, oraz niewrażenia zgody na przeprowadzenie rodzinnego wywiadu środowiskowego, wysokość ich opłaty za pobyt mieszkańca domu w domu pomocy społecznej ustala, w drodze decyzji, organ gminy właściwej zgodnie z art. 59 ust. 1, w wysokości różnicy między średnim kosztem utrzymania w domu pomocy społecznej a opłatą wnoszoną przez mieszkańca domu i opłatami wnoszonymi przez inne osoby obowiązane, o których mowa w ust. 1 pkt 2.” ma tutaj zastosowanie?
pracowniksocjalny100
Praktykant
Posty: 40
Od: 18 lut 2019, 14:09
Zajmuję się: ps


Napisano: 01 paź 2019, 17:31

W przypadku kiedy ktoś nie chce podać dochodu przypisuje mu sie taką część jaka wynika z obliczeń (róznica między kosztem w DPS a 70% mieszkańca /ilość osób - jeśli jest ich kilka).
gsps
Praktykant
Posty: 36
Od: 13 wrz 2018, 16:20
Zajmuję się: pracownik socjalny w dps


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny