świadczenie uzupełniające a odpłatność w dps

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 31 sie 2019, 9:35

witam, czy świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji będzie się wliczać do odpłatności za pobyt w dps?
dps
Praktykant
Posty: 3
Od: 09 sie 2019, 11:57
Zajmuję się: PS


Napisano: 10 paź 2019, 18:57

Do Ustawy o pomocy społecznej dodano art:
<4a. W przypadku dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 i 4 na potrzeby
ustalenia prawa do świadczenia pieniężnego oraz opłaty wnoszonej przez
osoby, o których mowa w art. 61 ust. 2 pkt 2, w dochodzie osoby lub rodziny
nie uwzględnia się świadczenia uzupełniającego, o którym mowa w art. 1 ust. 1
ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o świadczeniu uzupełniającym dla osób
niezdolnych do samodzielnej egzystencji (Dz. U. poz. 1622).>

Z czego:
Art. 61. 1. Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt w domu pomocy
społecznej są w kolejności:
1) mieszkaniec domu, a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy
z dochodów dziecka,
2) małżonek, zstępni przed wstępnymi,
3) gmina, z której osoba została skierowana do domu pomocy społecznej
– przy czym osoby i gmina określone w pkt 2 i 3 nie mają obowiązku wnoszenia
opłat, jeżeli mieszkaniec domu ponosi pełną odpłatność.
2. Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnoszą:
©Kancelaria Sejmu s. 60/135
10.09.2019
1) mieszkaniec domu, nie więcej jednak niż 70% swojego dochodu,
a w przypadku osób małoletnich przedstawiciel ustawowy z dochodów
dziecka, nie więcej niż 70% tego dochodu;
2) małżonek, zstępni przed wstępnymi – zgodnie z umową zawartą w trybie
art. 103 ust. 2:

Rozumiem więc, że nie wliczamy tylko do dochodu małżonka, zstępnych przed wstępnymi - a więc nie dotyczy to mieszkańca.
Ale słyszałam już różne wersje
kleiton
Praktykant
Posty: 5
Od: 23 wrz 2006, 14:56
Zajmuję się: praca socjalna


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny